Anto Raukas: Suur-Pakri ei ole tuumajaamale sobiv koht

Akadeemik Anto Raukase hinnangul ei ole
Suur-Pakri saared tuumajaama ehitamiseks sobivad. "Me oleme lubanud
rannarootslastele, et me ei tee seal olulisi muudatusi. Aga kui me siiski tahame
teha, siis kujutage ette, kui kalliks see kõik läheb," rääkis Raukas.

Eesti Energia alustab sel suvel Suur-Pakri saarel geoloogilisi uuringuid, et selgitada välja saare sobivust tuumajaama ehitamiseks.

Säästva Eesti Instituut on aga seisukohal, et tuumajaamauuringutega alustamiseks Suur-Pakril ei ole praegu veel mingit alust, vahendavad ERR uudised "Aktuaalset kaamerat".

"Instituudi programmijuht Kaja Petersoni sõnul uuringut keelata ei saa, kui on otsustatud, et sellised uuringud on vajalikud. Meie käsutuses ei ole aga materjale, mis ütleksid, et Eesti tuumajaama rajamiseks oleks vaja alustada uuringuid," rääkis Peterson.

Pakri saared kuuluvad Paldiski linnale, uuringud plaanitakse teha aga reformimata maal, nii et kohalikult omavalitsuselt Eesti Energia nende läbi viimiseks luba küsima ei pea. Samas ei tähenda uuringute tegemine ilmtingimata seda, et Suur-Pakri saarele ka kunagi tuumajaam ehitatakse.

"See ei tähenda, et Suur-Pakri saartele ehitatakse tuumajaam. Meid huvitab lihtsalt see, kas see on võimalik," ütles Eesti Energia tuumaenergeetika osakonna juhataja Andres Tropp.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised