Inkassaator jäi vahele omaenda pangast 89 miljoni röövimisega

Venemaa Sberbanki Permi osakonna
inkassaator röövis automaadiga ähvardades 250 miljonit rubla (89 mln kr) omaenda
veetavat raha, tänaseks on ta trellide taga ja valdav osa rahast pangale
tagastatud.

230 miljonit rubla ehk 82 mln kr on Permi krai siseasjade valitsuse ülema Juri Gorlovi kinnitusel pangale tagastatud, kirjutas täna Kommersant.

25. juunil suunas Sberbanki Lääne-Uurali regiooni 36aastane töötaja Aleksandr Šurman rahaveos osaledes automaadi oma kolleegidele ning röövis sellega ähvardades spetsiaalsest rahaveoautost 250 miljonit. Röövel sundis keskpäeva paiku autojuhti linnast metsatukka keerama. Seal tõstis ta kotid rahaga autost välja ning sulges kaks oma kolleegi sinnasamma väärtuste veoks mõeldud turvakambrisse, võtnud neilt enne ära mobiiltelefonid. Tõstnud kotid rahaga teise autosse, mis eeldatavalt oli Lada 2109, kadus ta sündmuskohalt.

Krai miilits ning nende ülemused Moskvas aeti tagajalgadele, osa miilitsatöötajaid viidi otsingute ajaks kasarmuolukorda. Mees tabati miilitsa eriüksuse OMON poolt metsas maa-aluses peidukohas, mille ta oli sisse seadnud. Röövel vastupanu ei osutanud ning samas avastati pangakotid 230 miljoni rublaga. Miilitsaülem Juri Gorlovi kinnitusel leitakse tõenäoliselt lähiajal ka ülejäänu. Millitsatöötajad on hea töö eest esitatud autasustamiseks.

Röövel suurt intelligentsi üles ei näidanud, sest üheksa miljonit rubla leiti tema naise juurest, kes samuti vahi alla võeti ning ühe miljoni varjamises kahtlustatuna on trellide taga ka tema äi. Miilitsatöötajate kahtlustuse põhjal oli röövlil kaasosalisi, sest selline rahakogus kaalus kokku umbes sada kilo ja üksi pole sellega sugugi lihtne toimetada.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised