AIG aktsia hind lendas kõrgele

Kindlustuskontserni AIG aktsia hind oli
tund aega enne börsipäeva lõppu kerkinud 56 protsenti 21,15 dollarini, sest
teise kvartali tulemustelt oodatakse ettevõtte stabiliseerumist, kirjutab
Reuters.

Reede hommikul kvartalitulemusi avaldavalt AIG-lt oodatakse tegevuskasumiks 1,31 dollarit aktsia kohta.

Optimismi lisab ka uus tegevjuht. Esmaspäevast asub ametisse Robert Benmosche, kes on kindlustusgigandi neljas juht viimase 14 kuu jooksul. Benmosche kutsuti tagasi pensionilt, kuhu ta läks kolm aastat tagasi USA suurima elukindlustuskompanii MetLife juhi kohalt. Nüüd ta peab juhtima ettevõtet, millest 80 protsenti kuulub maksumaksjatele, kes on aga väga vihased 180 miljardi dollari pärast, mille AIG päästmiseks riik ettevõttesse pani.

Kunagi maailma suurim kindlustuskompanii sai 2008. aastal kokku 99 miljardit dollarit kahjumit ning viimati teatas ta kvartalikasumist 2007. aasta kolmandas kvartalis.

Ehkki teiseks kvartaliks ennustavad analüütiku tegevuskasumit, ei prognoosi mitte ükski analüütik, et kontsern teenis ka puhaskasumit. AIG probleemiks on garantid, mille kontsern kirjutas välja madalakvaliteetsete laenudega seotud tulevikutehingutele.

Aastaga on AIG aktsia hind kukkunud 96 protsenti, aasta algusest 33 protsenti. Aktsiat katvatest analüütikutest soovitab üheksa väärtpaberit hoida, üks soovitab müüa ning mitte keegi ei soovita osta.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised