Fannie Mae kaotas kvartaliga 14,8 miljardit dollarit

USA laenuhiid Fannie Mae
sai teises kvartalis 14,8 miljardit dollarit kahjumit ning palub nüüd
valitsuselt 10,7 miljardi dollari suurust abi.

Fannie Mael on tulnud kahjumeid vastu võtta kaheksa kvartalit järjest ja pöördub juba kolmandat korda USA rahandusministeeriumi poole abipalvega, vahendab lenta.ru Agence France-Presse’i. Esimese kolme kuuga Fannie Mae kaotanud 23,2 miljardit dollarit ning küsinud valituselt 18 miljardit dollarit.

Fannie Mae finantsaruandes märgitakse, et neil pole lootust kahjumist ise välja rabeleda. Praegu on USA suurim hüpoteeklaenaja keskendunud sellele, et peatada maksevõimetuks muutunud kodulaenajate väljatõstmine kodudest.

Viimase kahe aastaga on Fannie Mae kaotused kasvanud 100 miljardi dollarini, märgib Bloomberg. Kahele USA suurimale kodulaenuhiiule Fannie Maele ja Freddie Macile kuulub pea pool kõikidest hüpoteeklaenudest, mille summa ulatub 12 triljoni dollarini. Mõlema firma toetamiseks, mis 2008. aasta sügiseks pankroti äärele jõudsid, on valitsus eraldanud 400 miljardit dollarit, mille tulemusena on need sisuliselt riigistatud.

Kriisiplaani ja USA finantssüsteemi reformi raames jagatakse Fannie ja Freddie aktivad „headeks” ja „halbadeks”. Kõrge likviidsusega aktivad jäävad Fanniele ja Freddiele, „halvad” aga lähevad spetsiaalselt selleks loodud föderaalkorporatsiooni.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised