Fannie Mae vajab jälle abiraha

USA eluasemelaenude gigant Fannie Mae vajab
täiendavat valitsuse abi. Seekord küsiti USA Riigikassalt 10,7 miljardit
dollarit, kuna püstitati järjestikku juba seitsmes kvartalikahjum ning
omakapital pöördus taas negatiivseks, vahendab Bloomberg.

Ettevõte suutis teenida teises kvartalis 14,8 miljardi dollari suuruse puhaskahjumi ehk 2,67 dollarit aktsia kohta. See on juba ettevõttele kolmas kord abiraha kerjata.

Viimase kahe aastaga on ettevõte suutnud saada 101,6 miljardi dollari suuruse kahjumi.Riigikassalt oli aprilli lõpuks saadud 44,9 miljardi dollari jagu abiraha.

Fannie Mae prognoosis, et varade kvaliteet halveneb edasi.

„Me ei prognoosi, et suudaksime ettenähtavas tulevikus kasumit teenida,“ teatas ettevõte börsiteates. „Ootame halvenevat olukorda, kuna püüame keskenduda oma tegevuse hoidmaks inimesi nende kodudes ja vältimaks nende pankrotte.“

Fannie Mae omakapital oli miinus 10,6 miljardit dollarit.

Riigi sponsorlusega Fannie Mae ja Freddie Mac on garanteerinud umbes 5,4 triljonit dollarit USA 12 triljoni dollari suurusest eluasemehüpoteekvõlakirjadest.

Kui esimeses kvartalis eraldati tulevasteks laenukahjudeks 41,7 miljardit dollarit, siis seekord 55,1 miljardit. Investoritele antud garantiidega on halvad laenud kasvasid 121,4 miljardilt dollarilt 144,2 miljardile. Halvad laenud kasvasid 23,2 miljardilt 26,3 miljardile dollarile.

Fannie Mae loodi 1930ndatel aastatel president Franklin D. Roosvelti poolt New Deal programmi raames, et elavdada majandust.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised