Tallinn: renoveerimine muudab koolid odavamaks

Raepressi väitel muudab nelja Tallinna
kooli täielik renoveerimine ja üürilevõtmine 30 aastaks õppeasutuste pidamise
praegusega võrreldes odavamaks. Kui palju see aga odavamaks muutub ning mida
linnale kokkuvõttes maksab, ei osatud öelda.

Raepress teatas, et koolide remondi maksumust pole võimalik eraldi välja tuua, kuna linn kohustub üüri maksma, PPP projekti raames leitud erafirma korraldab aga nii koolide rekonstrueerimise, ehitustööde finantseerimise kui ka koolide haldamise ja hooldamise.

OÜ Kooliarendusele makstav üür sisaldab nii renoveerimise kui ka koolide ülalpidamise kulusid. Kuna need kulud pole lahku löödud, polevat Raepressi sõnul võimalik öelda, kui palju koolide ülalpidamine kallineb või odavamaks läheb.

Kindel on vaid see, et Tallinnal pole enam vaja koole remontida, sest erafirma hoiab need 30 aasta jooksul kasutuskõlblikuna. Projekti elluviimine ei suurenda Tallinna laenukoormust.

Üüri baashind erineb koolide kaupa. Humanitaargümnaasiumi üüri baashind on 104kr/m2, Liivalaia Gümnaasiumi oma 119,9kr/m2, Järveotsa Gümnaasiumi hind 86,7kr/m2 ning Väike-Õismäe Gümnaasiumi maksumus 79 kr/m2. Üüri baashinna lahknevus tuleneb renoveerimistööde erinevusest. Üür sõltub ka tarbijahinnaindeksist ja õpilaste baasarvust, milleks on võetud õpilaste arv konkreetses koolis 30. septembril 2011.

Küsimusele, mis garanteerib Tallinnale majanduskriisi tingimustes suutlikkuse sel moel renoveeritud koole ülal pidada, vastas Raepress, et analüüsi tulemusel on leitud: Tallinn suudab sõlmitud lepinguid täita.

Ehitusärimees Jaanus Otsa ütles täna Äripäevale, et on oma perega puhkusel ega jaga seetõttu kommentaare. "Ilmselt ei anna koolide kohta praegu kommentaari mitte keegi, kuna leping pole veel sõlmitud. Meie eetika ei luba seda teha," lisas Otsa.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised