Andmekaitse: kärpepoliitika on valikute küsimus

Andmekaitse inspektsioon on seisukohal, et
kui kõikidel riigipalgal olevatel inimestel vähendatakse töötasu väikese
protsendi võrra solidaarselt, on see mõistetav, kuid üldises plaanis on
kärpepoliitika valikute küsimus.

Inspektsiooni avalike suhete nõunik Elsa Neeme ütles, et 2009. aasta eelarvet kärbiti kahel korral kokku üle ühe miljoni krooni. "Personalikulude eelarve vähenes pea 700 000 krooni võrra. Meie vaneminspektori keskmine töötasu on 17 000 krooni," lisas ta.

Nõunik rääkis, et mõningane kate palkade säilitamiseks on tulnud majanduskulude vähendamise arvelt, näiteks vähendati kontoripinna rendihinda, samuti on töötasu suudetud säilitada kahe lapsehoolduspuhkusel viibiva töötaja palkadelt, kelle ametikohad on jäänud täitmata.

"Kui kõikidel riigipalgal olevatel inimestel vähendatakse töötasu väikese protsendi võrra solidaarselt, on see mõistetav. Riskid ilmnevad juhul, kui kõikide palkasid vähendatakse ühetaoliselt suures mahus," vahendas ta inspektsiooni seisukohta ja lisas, et üldises plaanis on kärpepoliitika valikute küsimus.

"Riigipalgaliste hulgas on väga erinevate alade inimesi – sekretärid, juristid, IT-spetsialistid jne. Erinevates segmentides on ka arengud erinevad, mõnes sektoris on riigipalk inimesele ahvatleva suurusega ka kärpe korral, mõnes sektoris kaasneb palga vähendamisega aga kaadrivoolavus," lausus Neeme.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised