SEB: tõenäosus ellu jääda üha kasvab

Need ettevõtjad, kes kevadet näevad, jäävad
ellu. Kes järgnevad kaks-kolm kvartalit üle elavad, on majanduskriisist edukalt
väljas, sõnas SEB juhatuse liige ja ettevõtete panganduse valdkonna juht Allan
Parik.

„Väga positiivne, et ettevõtted on suhteliselt hästi suutnud majandusega kohaneda,“ rääkis Parik ettevõtjate seisust täna.

Samuti kiitis ta ettevõtjaid, et ebaefektiivsust on vähendatud ning ettevõtted on muutunud avatumaks. „Kulusid saab edasi vähendada, aga võimalused on juba piiratud."

Parik tõdes, et ettevõtjate tõenäosus ellu jääda järjest kasvab. „Need ettevõtjad, kes kevadet näevad, jäävad ellu. Kes järgnevad kaks-kolm kvartalit üle elavad, on majanduskriisist edukalt väljas. Sisenõudluse aeglane taastumine tuleb alles 2011. aastal ning tuleval aastal me seda veel ei näe. "Ettevõtte äriplaanid peaksid seda arvestama."

Eksportturgudel on kasvuvõimalused juba tuleval aastal ning investeerimisvajadus hakkab taastuma esimesena ekspordile orienteeritud ettevõtetes, rääkis ta.

Parik tõdes, et kergem on nendel, kes jäid buumi ajal oma põhitegevusele truuks: „Ettevõtte juhtimisest oleneb rohkem kui majanduskeskkonnast.“

Ühisraha kasutuselevõtt muudaks Pariku sõnul ettevõtjate olukorda oluliselt lihtsamaks, kuna oluliselt väheneks intressikulu ning suureneks välisinvesteeringute võimalused.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised