Pangakaartide petuskeem puudutab ka Eestit

VISA ja MasterCardi pangakaartide petuskeem
puudutab ka Eestit, Swedbank on sellega seoses ühendust võtnud mitmesaja
kliendiga nädalas.

„Tegemist on võimaliku kaardi andmete lekkega Hispaanias,“ ütles Swedbanki pressiesindaja Mart Siilivask, kelle sõnul teavitasid kaardiorganisatsioonid VISA ja MasterCard võimalikust petuskeemist panku üle maailma, sealhulgas Eesti pankasid.

„Pangad omakorda võtavad selle info baasilt ühendust oma kaardiklientidega, alustades ennetavat tegevust kaardi andmete kuritarvitamise ärahoidmiseks - kliendile helistatakse ning informeeritakse vajadusest olemasolev kaart turvalisuse huvides sulgeda ning vormistada uus,“ selgitas Siilivask.

Kui paljusid kliente see täpselt puudutab, pole Siilivaski sõnul veel teada ning infot laekub jooksvalt. "Küll aga saame öelda, et nädalas oleme võtnud ühendust mitmesaja kliendiga," lisas ta.

Tema sõnul saab turvalisuse põhjustel kaarti vahetada tasuta. Erilist tähelepanu võiks kaardikasutusele pöörata need, kes on aasta jooksul käinud reisimas Hispaanias, kuid ka muidu Euroopa riike külastanutel soovitatakse oma kaardiandmed üle vaadata, ütles Swedbank.

Pank soovitab hoida välisreisidel oma kaardil silm peal, jätta PIN-kood vaid enda teada, olla tähelepanelik „sõbralike“ abistajate suhtes ning mitte lasta teenidusasutustes klienditeenindajal oma kaardiga kliendi nägemisulatusest lahkuda.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised