Somaalia piraadid tahavad röövitud paari eest 74 miljonit krooni

Somaalia piraadid, kes on röövinud lõuna
Inglismaalt pärineva paari, nõuavad nüüd nende eest 7 miljonit dollarit
ehk umbes 74 miljonit Eesti krooni.

59 ja 55 aastased Paul ja Rachel Chandler võeti pantvangi relva ähvardusel India ookeanis selle kuu 23. päeval, kirjutas BBC.

Nad olid oma jahiga teel Seišellidelt (saareriik India ookeanis Madagaskarist põhja ja kirde pool-toim.) Tansaaniasse ning nende jaht leiti hiljem rahvusvahelistest vetest.

Piraat ütles telefoni teel, et ei tee paarile viga, kui nemad samaga vastavad ning lisas, et siiski vajavad nad ka 7 miljoni dollari suurust lunaraha.

Lunaraha nõuet põhjendas helistaja sellega, et NATO operatsioonid on piirkonda negatiivselt mõjutanud, hävitanud palju vaeste kalameeste varustusest, arreteerinud kalamehi ning norivad tüli riigi administratsiooniga ning transpordivad illegaalselt kalamehi oma vanglasse või teiste riikide vanglatesse. „Kui kaaluda kahjustuste suurust ja seda, kui paljusid inimesi see on mõjutanud siis lunaraha suurus ei olegi nii suur,“ lisas ta.

Inglise valitsuse esindaja ütles, et valitsus ei plaani teha olulisi mööndusi pantvangistajate osas ja see puudutav ka nõutava lunaraha maksmist.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised