Homsest saab taotleda toetust töökohtade loomisele mõeldud 200 mln kroonist

Homsest ehk 2. novembrist saab hakata taotlema toetusi, mis toetab tegevusi tööturule naasmiseks või töötuse vältimiseks. Toetust saavad taotleda nii riigiasutused, kohalikud omavalitused, ettevõtjad ning ka MTÜd ja sihtasutused. Kokku eraldatakse toetusi kuni 200 miljonit krooni.

Sotsiaalminister Hanno Pevkur ootab taotlusvoorust aktiivset osavõttu. „Tänaseks on ellu viidud või töös mitmed olulised projektid, mis on saanud toetust esimesest taotlusvoorust. Juba antud toetused on loonud uusi töökohti. Olgu siinkohal näitena mainitud kas või telesaate „Tööotsija” abil tööd saanud inimesed,” ütles minister sotsiaalministeeriumi pressiteate vahendusel.

Võrreldes esimese taotlusvooruga on suurenenud stipendiumid ning näiteks muudetud sõidutoetuse taotlemise tingimusi. Uute sihtgruppidena, kelle tegevusteks toetust saab taotleda, on lisatud lühiajalised töötud ning mittetöötavad Eestisse naasnud ja sisserännanud inimesed.

Euroopa Liidu Sotsiaalfondist (ESF) rahastatava meetme „Kvalifitseeritud tööjõu pakkumise suurendamine” taotlusvoor avaneb teist korda. Esimene taotlusvoor kestis eelmise aasta lõpust tänavu jaanuarini. Siis esitati 119 taotlust kogumaksumusega 638 miljonit krooni.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised