Euroopa - USA gaasirevolutsiooni järgmine sihtmärk

USA Texase osariigis, kus tehti esimesed katsed riigis kildagaasi revolutsiooni vallandanud tehnoloogiaga, valmistutakse astuma juba järgmist sammu USA gaasi eksporti alustamiseks.

Selle gaasi hinnatase tõotab tulla 30-40% madalam kui Euroopas ja Aasias, kirjutab Taani majandusleht Börsen reportaažis Corpus Christist.

Cheniere Energy, mis tahab esimese firmana USAst maagaasi eksportima hakata, loodab oma eksporditerminali valmis saada aastaks 2015. Corpus Christist veidi lõuna pool rajab ettevõte veel üht terminali, kust võiks alata veeldatud gaasi eksport 2018. aasta järel.

Kaksa aastat enne esimese terminali käiku laskmist on firmal juba viis klienti: Briti BG, Prantsuse Total, Hispaania Gas Natural, India Gail ja Lõuna-Korea Kogas.

Kildagaasi buumi tagajärjel on gaasi hind USA turul alanenud oluliselt madalamale nafta hinnaga indekseeritud gaasi hinnast, mis on siiani mujal maailmas valdavalt kasutusel.

Koos tootmis- ja transpordikuludega rehkendab Cheniere, et hind kujuneks Euroopa ja Aasia praegusest hinnatasemega võrreldes 35-37% madalamaks.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised