Turg ootab teistsugust ärikinnisvara

Kuigi ärikinnisvara turg on üle maailma jõudsalt kasvanud, on oluliselt muutunud nii klientide ootused kui kinnisvarahaldaja töökohustused.

Ugn? Kontar? firmast Softera Baltic rõhutab vastilmunud ajakirja "Äri IT" kevadnumbris, et kinnisvaraturg on olnud viimase 15 aasta jooksul üks kiiremini kasvavaid segmente. Seda kinnitab ka fakt, et 2014. aastal kasvasid investeeringud ärikinnisvarasse Euroopas viimase üheksa kuu jooksul 16% võrra. Eksperdid arvavad, et sel aastal kasvavad ärikinnisvara ehitussektori tulud 8,1%. Muuhulgas on Ugn? Kontar? välja toonud mõne olulise muutuse, millega äripindade arendajad ja omanikud peavad tulevikus arvestama.

Kontroripinna vajadus töötaja kohta väheneb

Alati on arvatud, et kontoripindade nõudlus on tihedas seoses töötuse määraga: kui töötuse määr on madal, siis peaks kontoripindade nõudlus olema kõrgem ja vastupidi. Kuid 21. sajand on toonud siiski mõned uued reeglid. Töötamise viis on äärmiselt palju muutunud. Suurenev nõudlus, üha kasvav hulk globaalse äritegevusega ettevõtteid, hulk start-up’e ning mobiilirakendused koos tipptehnoloogiaga on loonud uued võimalused kaugtööks. Need kõik on faktorid, mis on radikaalselt muutnud kontoripindade nõudlust ja seda sõltumata suurenevast tööhõive määrast.

Kontori suurust ja asukohta puudutavate otsuste tegemisel on väga tähtsad faktorid tehnoloogia ja inimressursid. Võimalus, et seesama kõrgelt kvalifi¬tseeritud tööjõud saab teha kaugtööd, tingib olukorra, et äriettevõtted muudavad oma kontoripindu väiksemaks või liiguvad mõnel juhul isegi virtuaalsetele kontoripindadele. Viimase kümne aasta jooksul on kontoripinna suurus ühe töötaja kohta Ameerika Ühendriikides kahanenud 25% võrra ja Inglismaal 35% võrra. Tulemi positiivseks mõjutamiseks püüavad ettevõtted oma tegevust optimeerida, orienteerudes efektiivsuse suurendamisele ja kulude vähendamisele.

Muutunud nõudluse valguses tuleb äripindade omanikel olemasolevad kontoripinnad ümber organiseerida, jagades ühiskasutatavaid pindu võimalikult paljude rentnike vahel ja investeerides senisest enam kontorimugavustesse (nt ühised avatud kohvikud ja kohtumispaigad).

Kinnisvarahaldur ei saa tulevikus töötada ilma tehnoloogia toeta

Suurenev nõudlus väiksematele kontoripindadele toob kinnisvarahalduritele rohkem rentnikke, kellega tuleb tegeleda.

Halduritel tuleb läbi töötada suurem kogus informatsiooni ja jälgida üha enam andmeid, et tulevikuarvutusi teha, tegeleda rendiplaanidega ja juhtida olemasolevate ning potentsiaalsete klientide voogu. See on märkimisväärne hulk kohustusi, eriti kui sul on kasutada vaid kaks kätt.

Selleks et suurt hulka kinnisvarapindu ning sadu või isegi tuhandeid rentnikke edukalt hallata ja optimeerida, vajavad kinnisvara haldusega tegelevad ettevõtted mitmes dimensioonis andmete kättesaadavust, prognoositavust, kiiret ja efektiivset planeerimist, juhtimisarvestust, andmete visuaalset jälgitavust ning kiiret ülevaadet vakantsetest ja hõivatud pindadest. Ettevõtted peaksid keskenduma konkurentsivõime tõstmisele kinnisvarasektoris, mitte veetma suuremat osa ajast operatiivprobleeme lahendades.

Ugn? Kontar? firmast Softera Baltic LTD avaldas "Äri IT" kevadnumbris ülevaate ärikinnisvara arengu globaalsetest trendidest. Eelnev on väljavõte avaldatud artiklist, mis on täies mahus kättesaadav

http://www.itera.ee/ari-it/

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised