Algas „Aasta Puitehitis 2015“ konkurss

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit korraldab Puuinfo programmi raames sel aastal juba 13. korda.

"„Aasta puitehitise“ võistlust eesmärgiga tõsta esile uusi ehitisi, mille puhul on puidu kasutamine konstruktsioonis, välis- või siseviimistluses toimunud parimal võimalikul viisil arhitektuurses, tehnilises ja ehituslikus mõttes. Võistluse laiem eesmärk on tuua esile puidu kui keskkonnasõbraliku ja kohaliku ehitusmaterjali eeliseid ehituses, edendada puitarhitektuuri arengut ning tõsta puidu mainet ehitusmaterjalina," kirjutab korraldaja oma pressiteates.

“Aasta puitehitis 2015” võistlusele saab ehitisi esitada 7. septembrist kuni 4. oktoobrini 2015. Võistlusel osalemiseks tuleb täita ankeet www.puuinfo.ee.

Võistluse tulemused kuulutatakse välja novembris toimuval arhitektuurikonverentsil “Puit – homse elukeskkonna võti”.

Lisaks peaauhinnale antakse välja “UPM-Kymmene Otepää aasta vineeriauhind”, “Arcwood’i aasta liimpuiduauhind”, Raitwood’i aasta fassaadiauhind” ning sel aastal esmakordselt ka eriauhind parimale traditsiooni tõlgendusele kaasaegses puitarhitektuuris.

Võistluse þüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Riigi Kinnisvara AS, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu esindajad ning eelmise „Aasta puitehitise“ võistluse peaauhinna võitja.

Eelmisel aastal pälvis peaauhinna arhitekt Sten Ader oma Saaremaale kavandatud Eikla Klubi (seltsimaja) eest. Nõukogudeaegse proportsioonitu koolihoone lammutamise järel kerkis samasse täiesti uus ehitis, maast laeni puust. Hoone kolm tiiba on igaüks oma värvi, vormi ja sisuga, külakeskkonnaga harmoneeruv kogukonnasüda on õige asi õiges kohas.

.

Osale arutelus

  • kinnisvarauudised. ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised