Kui korteris napib põrandapinda ja seinad tunduvad ahistavat, saab sisekujundusega ruumi avaramaks muuta ning nutikalt panipaiku tekitada.
1. Peeglid interjööris ei tekita ainult illusiooni suuremast ruumist, vaid peegeldavad ka valgust muutes korteri avaramaks.
Foto:
http://www.wooninspiratie.nu/woonstyling/grote-spiegel-ideeen/
2. "Hõljuvad" riiulid
Nn "hõljuvad" riiulid säilitavad läbipaistvuse. Riiuli kõrgemale tõstmine jätab põrandapinna vabaks ning avardab seeläbi üldmuljet.
Foto:
http://tuitmagazine.com
3. Heledad toonid
Pehmed toonid teevad väikese ruumi suuremaks ja valgemaks.
Foto:
http://www.livinginashoebox.com/minimalistic-355-square-foot-studio-apartment-in-stockholm-is-despite-its-tiny-size-bright-and-airy/
Hetkel kuum
Ahnuse kättemaks on valus. Näiteks Everaus Kinnisvara koondas ehitajad. Siin vormub arendusvaldkonna tulevik, mis ei ole kõigile jõukohane.
VAIKNE LAHKUMINE. Vaata, milline on näiteks Portugali arenduse tüüpilise Eesti päritolu kliendi profiil.
Anton Nikitin: Iga välismaal ostetud üürikorter on Eestis ostmata jäänud korter.
4. Mitmefunktsionaalne mööbel
Mööbel, mida on võimalik samaaegselt allutada mitmele erinevale funktsioonile või mille funktsiooni on lihtne muuta, aitavad säästa ruumi.
Foto:
http://kononenkoid.com/tag/multifunctional-furniture
5. Ruumieraldajad
1-toalises korteris on erineva funktsiooniga ruumi osi võimalik eraldada mööbliga ning kardinatega, mis ühelt poolt tagavad privaatsuse, kuid teisalt ei ole liiga rasked ning koormavad üldpildile.
Foto:
https://www.pinterest.com/pin/104919866291267249/
Foto:
http://www.apartmenttherapy.com/how-to-create-a-bedroom-in-a-studio-apartment-218039
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.