Autor: Eva Kiisler • 5. jaanuar 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Halduse võtmeküsimus number kolm: andmed või teadmised?

Ülari Niinemägi (BPT Real Estate Grupi arendusjuht)
Foto: Raul Mee
Ärikinnisvara haldamisel väärtust looval moel on võtmeküsimuseks number kolm oskus andmehulga põhjal järeldusi teha ja teadmisi ammutada, ütleb Baltikumi suurima ärikinnisvara haldusettevõtte BPT Real Estate Group arendusjuht Ülari Niinemägi. Tutvustame Niinemägi kogemuste põhjal viit kõige olulisemat mõttekohta, millest kinnisvara haldamise kontekstis piisavalt ei räägita.

„Rääkides passiivsest kinnisvarainvestorist kui haldaja unelmate kliendist, sisaldab täiemahuline teenus vältimatult objekti tundmist ja ülevaadet selle toimimise kohta. Kinnisvaraobjekti toimimise juurde kuulub püsiv andmevoog selle igapäevaste võtmenäitajate kohta, nagu tarbimisandmed, tulud-kulud ja nii edasi. See on tohutu andmehulk, aga kui neid ei kasutata, ei saa tegelikult ka midagi muuta ega parandada,“ rääkis Niinemägi.  

„Andmete töötlemist, analüüsi ja neist järelduste tegemist võetakse tihtipeale ebamugava kõrvaltegevusena. Tegelikult on see teekond seosetust numbrijadast kliendi äri mõistmiseni, mis loob tugeva aluse tulevikku puudutavate otsuste tegemiseks: eelarvestamiseks, planeerimiseks ja turu käitumise tunnetamiseks,“ osutas ta. „Läbi teadmiste objekti tunnetamine on hea haldusteenuse baasvara ja haldajale oluline müügiargument.“

Niinemägi kinnitusel tekib igapäevases haldustegevuses pädevus, mida peaks kaasama lisaks investoritele ka kinnisvaraarendajad, projekteerijad ja ehitajad. „Haldusalaste teadmiste kasutamine võimaldab rajada vastupidavamaid, energiasäästlikumaid, nutikamaid ja igas mõttes paindlikumaid hooneid. See säästaks tohutult ka haldaja tööd ja vaeva ning oleks igas mõttes mõistlik ja vastutustundlik tegevus.“

„Meie teenus on selline, et oleme üle võtnud kellegi teise rajatud hoone käekäigu eest hoolitsemise. See tähendab, et juba on tehtud mitmesugused otsused, alates turvateenuste valikust kuni milliseid lifte on kasutatud. Väga palju on võimalik ehitades valesti teha, eriti kui arendaja ja ehitaja on suunatud kulude kokkuhoiule ja ei mõtle, kuidas hoonet ekspluateeritakse 20 aasta pärast. Teadlikul haldajal on oluline roll kogu kinnisvara elutsükli jooksul.“

Artikkel on valminud Kinnisvarauudiste konverentsil Ärikinnisvara Haldus peetud ettekande põhjal.

Loe halduse võtmeküsimusest number üks  siit ja võtmeküsimusest number kaks siit.

Liitu Kinnisvarauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Kinnisvarauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Siim SultsonKinnisvarauudised.ee juhtTel: 53330 651
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 5123 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58361 474