Haaberstis korterid kallimad kui Nõmmel

Kortermajad Kadriorus
Kortermajad Kadriorus

Maa-ameti andmetel toimus detsembris Tallinnas 1453 kinnisvaratehingut, mis on novembrist 28% enam. 2015. aasta detsembriga võrreldes kasvas tehingute hulk 34,2%. See on tingitud objektide lõpetamisest ja notariaalsete lepingute sõlmimisest just aasta lõpus, tõdeb detsembrikuu turuülevaates Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi.

Kortereid müüdi detsembris 901 (novembris 756), mille ruutmeetri keskmiseks mediaanhinnaks kujunes 1545 eurot, mis on masu-järgne rekord. Selle põhjuseks on eelpool mainitud suure hulga uute korterite müük. Hinnad aga ei käitunud kõigis Tallina piirkondades ühesuguselt.

Enim, üle 15% tõusid kuuga hinnad Mustamäel ja Haaberstis, olles vastavalt 1481 ja 1557 eurot ruutmeetri eest. Haabersti korterite hinnamediaan ületas detsembris isegi Nõmme ruutmeetri hinda – 1484 eurot. Haabersti puhul tähendab see, et aastaga on hinnad kasvanud ligi kolmandiku võrra. Vaid veidi enam, 32% on tõusnud Vanalinna korterite mediaanihind, ulatudes 2891 euroni ruutmeetri kohta.

Kalamaja pinnaühiku hind ületas Kadrioru ruutmeetri hinda ligi 100 euroga. Kui aastaga on Kalamaja hinnatase ligi 17% tõusnud, siis Kadrioru hinnad on samas suurusjärgus langenud.

Äärmuslike hinnakõikumiste üheks põhjuseks on kindlasti ka tehingute struktuur – nii tehingute arv kui ka kallima või odavama hinnaklassi korterite hulk tehingute koguarvust.

Tallinna korterite keskmised hinnad

Tallinna korterite keskmised hinnad
Tallinna korterite keskmised hinnad

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised