KV.EE elamispindade indeks tõusis 8%

Kinnisvaraportaali KV.EE elamispindade müügihindu kajastav indeks on aastaga tõusnud 8%, kinnisvara müügipakkumiste hulk on aga pea samas suurusjärgus vähenenud.

„Olukorras, kus maailmamajanduses on probleeme, mis ähvardavad kaasa tuua majandusseisaku, ei ole Eesti elamispindade turg lasknud ennast neist hirmu- ja õudusjuttudest segada ja jätkab optimismilainel,“ võttis KV.EE juht Tarvo Teslon lühidalt kokku selle, mida KV.EE indeksi muutus peegeldab.

KV.EE kinnisvara hinnaindeks
KV.EE kinnisvara hinnaindeks

Viimaste kuude jooksul on hinnatõusule hoogu andnud pakkumiste selge vähenemine. Juba pikemat aega on hinnatõusule kaasa aidanud ka madal intressimäär, mis annab paljude võimaluse paigutada vaba raha näiliselt turvalisse kinnisvarasse.

Pakkumiste vähenemise taga on mõningad pidurid, mida vähenev finantseerimine on seadnud uute korterite arendamisele. Rohkem on aga pakkumiste arvu muutusi mõjutanud aktiivne elamispindade turg, kus õige hinna korral jõutakse kiiresti tehinguni.

Teslon prognoosis lähikvartaliteks KV.EE indeksi jätkuvat tagasihoidlikku tõusu: „Selle põhjuseks on eelkõige vähenenud pakkumine. Indeksi tehnilist kasvu toetavad samuti müüki lisanduvad uued korterid, mis tõstavad küll indeksi keskmist väärtust, kuid ei muuda teiste kinnisvaramüüjate hinnaootusi.“

Kõigi hinnagraafikutega saab tutvuda SIIN

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised