Kadrioru naabrusse kavandatakse korterelamuid

Planeeritav kinnistu Tobiase tänaval
Planeeritav kinnistu Tobiase tänaval

Tallinna linnavalitsus kehtestab oma tänasel istungil detailplaneeringu Kesklinna Raua asumisse, R. Tobiase ja J. Vilmsi tänava vahelisele alale, viie äriruumidega korterelamu rajamiseks.

R. Tobiase tn 1, 3, 5, 7, 9 ja J. Vilmsi tn 36, 38, 40 kruntide detailplaneering hõlmab 1,12 ha suuruse maa-ala. Detailplaneering võimaldab ehitada alale kolm kuni 6 maapealse ja kuni 2 maa-aluse korrusega äriruumidega korterelamut ning kaks kuni 5 maapealse ja 1 maa-aluse korrusega äriruumidega korterelamut. Detailplaneeringu koosats K-Projekt.

Planeeritud maa-ala asub linnakeskuse läheduses, kus on vaikne elukeskkond ja hea ühendus kesklinnaga. Läheduses on kool ja lasteaed.

Detailplaneering eesmärk on kavandada linnaruum, mis oleks sarnane F. R. Faehlmanni, J. Poska, Laulupeo ja Kollase tänava äärse, juba väljakujunenud hoonestuse iseloomuga. Jätkatud on piirkonnale iseloomulikku kvartaalset hoonestust.

Detailplaneeringu koostamisel on arvesse võetud lähiala elanike soove ja algsesse detailplaneeringusse tehti mitmeid muudatusi. Monotoonsuse vältimiseks on kavandatud liigendatud hooned. Liigendatud, tagasiastega katusemaastik vähendab hoonete kõrguse mõju Kadrioru piiril ja on hea üleminek Kadrioru hoonestuslaadile. Ühtlasi varjab kõrgematest ja madalamatest osadest koosnev hoone naabermajades ja siseõuedes vähem päevavalgust.

Parkimiskohad on planeeritud maa-alustele parkimiskorrustele ning osaliselt avatud esimesele korrusele ja hoonete ette krundile.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised