Andrus Väärtnõu: liginullehitust edasi ei lükata

Andrus Väärtnõu
Andrus Väärtnõu

2021. aastaks liginullenergiahoonete ehitusele üleminek on 100% tõenäoline ja sellekohased reeglid paigas, ütles tänasel Äripäeva kinnisvarakonverentsil Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja Andrus Väärtnõu.

 “Kuna Euroopa Liidu direktiiv näeb seda ette,” põhjendas Väärtnõu. “Muidugi 2021. aastani on veel aega ja võib juhtuda kõike. Siiski ei ole täna ette näha, et seda tähtaega edasi lükatakse, seega peavad 31. destembrist 2020 olema kõik uued hooned liginullenergiahooned.”

Väärtnõu tõi liginullenergiahoonete ehitamisele üle mineku juures olulise küsimusena välja, et kuigi tähtaeg on paika pandud, siis nõuded, milline peab olema liginullenergiahoone, saavad Euroopa Liidu liikmesriigid ise sisustada.

 “Eesti tegi oma nõuded ära juba 2012. aastal, tänaseks on need eesmärgid teada juba üle kolme aasta. Meil on selle aasta raames plaanis need uuesti üle vaadata, koosmõjus energiamajanduse arengukavaga,” ütles Väärtnõu.

 “Detailidesse laskumata, see mida liginullenergiahoonete puhul vaadatakse ei ole mitte konkreetne energiatarbimine, vaid energiatõhususe arv. Viimane sõltub väga palju sellest, millist energiaallikat kasutatakse. Näiteks kaugküte on muutunud oluliselt keskkonnasõbralikumaks kui enne, võib juhtuda, et sellekohased energiaarvutused vaadatakse üle. Seega võib 2016. aasta tuua mõningaid muudatusi, kuid põhireeglid on paigas,” selgitas ta.

 Avalike hoonete puhul algab liginullenergiahoonete ehitamine 2019. aastal.

 Täna toimus Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses Äripäeva Kinnisvarakonverents, kus kohtusid potentsiaalsed kliendid, investorid, ehitajad, arendajad ja vahendajad.

 

Osale arutelus

  • Eva Kiisler, ehitusväljaannete juht

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised