Miks me ei räägi kinnisvara juures vee kvaliteedist?

Kraan
Joogivee kvaliteet võiks ka trassivee juures kinnisvaraobjektide müügi juures...

Puhta vee teemapargi arendamisega tegeleva MTÜ Ökokratt liige Priit Adler ütleb, et ka kinnisvaraarendajad võiksid arenduspiirkondade joogivee kvaliteedile rohkem tähelepanu pöörata.

Priit Adler peab meie joogivee kvaliteeti ootuspäraselt oluliseks ning vee-teemaga tegeleb aktiivselt. Täna, 16. märtsil Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis  toimuval veepäev õpitakse muu hulgas nutiseadme abil joogivee kvaliteeti määrama. Selle tarvis tuleb tema sõnul meie taskutes olevate võimsale arvutile – nutitelefonile, juurde soetada andur ning vee pH taseme või selle soolsuse määramine on seejärel juba kättevõtmise asi. „Ega selline mõõtmisvõimalus kellelegi enam tänasel päeval uudis ole, küsimus on ainult andurite hinnaklassis ja nende mõõtmistäpsuses.“

Veepäeva ettekandeid viivad läbi oma ala eksperdid, näiteks Tallinna Tehnika Ülikooli insener Jaak Jaaku teeb ülevaate joogivee kvaliteedi parandamise võimalustest, veekeemiast ning keemilistest protsessidest, mis leiavad aset vee imbumisel läbi pinnase.

Vee kvaliteet puutub kinnisvarasektori osapooltesse Priit Adleri sõnul kõige otsesemalt selle kaudu, et hoonestatut kinnistut müües võiks senisest enam rääkida ka sellel eksisteerivast joogivee kvaliteedist. „Kui üldist väidet objektide müügipakkumiste juures, et meil on puhas ja puutumatu loodus koos vaikuse ja linnulauluga kuuleb üsna palju, siis seda, et kinnistul asuvast kaevust saab puhta ja kvaliteetse joogivee, kuuleb oluliselt harvemini,“ märgib Adler.

MTÜ Ökokratt tegeleb juba aastaid Puhta vee teemapargi arendamisega. Teemapark on Tamsalu vallas Lääne-Virumaal puhta vee temaatikale keskenduv teaduspark, kust külastaja saab vastused küsimustele: kuidas tekib puhas põhjavesi – joogivesi; kuidas sõltub elu puhtast veest ja millest sõltub vee kvaliteet ning saab osa interaktiivsetest õppeprogrammidest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised