Üks elukoht kahe aasta jooksul

Elukoht
Arhitekt Armin Valteri projekteeritud elumaja Jõeoti tänaval.

Ilmselt oled kuulnud väidet, et enne kodu müümist tuleb seal tulumaksu tasumise vältimiseks elada vähemalt 2 aastat? See väide ei sisalda terviktõde, vahendab Notarite Koja ametlik FB lehekülg NotarBook.

Tulumaksuseaduse järgi saab kahe aasta jooksul müüa ühe alalise või peamise kasutatava kinnisasja tulumaksuvabalt. Kui aga kahe aasta jooksul müüakse mitu peamist elukohta, tuleb iga järgmise tehingu puhul tulumaksu tasuda. Lisaks ei maksustata tulumaksuga omandireformi käigus tagastatud kinnisasja müügist saadud kasu ega kuni 0,25 hektari suuruse maatükiga suvila müügist saadud kasu, kui suvila on olnud müüja omandis vähemalt 2 aastat. 

Kuidas aga Maksu- ja Tolliamet kontrollib, kas isik on ruumi kasutanud ruume peamise elukohana või mitte? Ameti pressiesindaja Mailin Aasmäe vastab selgituseks palvele lühidalt teemat kommmenteerida, et tõendeid vaadatakse kogumis ja need peavad olema eluliselt usutavad. „Kui inimene tõepoolest müüdavat kinnisvara oma eluruumina kasutab, siis ei teki tal ka tõendamisega raskusi ja eraldi ühele või teisele selgitusele me rõhku ei pane.“

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Maxima otsib KINNISVARA PROJEKTIJUHTI

Maxima Eesti OÜ

05. märts 2018

Uudised