Arco Vara: uudse ärikinnisvara hind ei pruugi olla atraktiive

Stock-office
Rae vallas asuv, käesoleval aastal valmiv lao- ja tootmispind

Ärikinnisvaras ilma tegevate stock-office tüüpi pindade turul on hetkel kõige suurem nõudlus 100-200 ruutmeetriste väikese kontoriga lao- ja tootmispindade järele. Hinnaootus stock-office tüüpi pindadele on klientidel 4-5 eurot ruutmeetrist.

Laias laastus võib öelda, et ruumid võiksid jaguneda 80 protsendi ulatuses laopinnaks ja ülejäänu bürooks.

Peamisteks klientideks, kes sääraseid ruume otsivad, on väikeettevõtted, kes vajavad pinda erinevate kaupade ladustamiseks, komplekteerimiseks, pakendamiseks või ka tootmiseks.Taolist nõudlust toetavad tugevalt e-kaubanduse lahendused, sest konkurentsivõimelisemad on need firmad, kes suudavad kaupu kohe ja kiiresti pakkuda.

Enamjaolt soovitakse maaga ühel tasapinnal olevaid ladusid, mille ukseava mõõdud on vähemalt 3 meetrit laiad ja 3,5 meetrit kõrged ning millest mahub sisse sõitma kaubik.Vahest sobiks ka teine või lausa kolmas korrus, aga siis peaks tingimata olema kaubalifti kasutamise võimalus.

Hinnaootus stock-office tüüpi pindadele on klientidel 4-5 eurot ruutmeetrist. Kas see arendajatele ka alati atraktiivsena tundub, on iseasi. Sageli küsivad arendajad parema asukohaga ja uutel väiksematel (kuni 400-ruutmeetristel) pindadel hinda 6-7 eurot ruutmeetrist.

Praegu püsib suur nõudlus piirkondade vastu, mis asuvad asustatud aladel. Pealinna puhul võib näiteks tuua Mustamäe, Põhja-Tallinna ja Peterburi tee äärse piirkonna, kaasa arvatud Suur-Sõjamäe.

Põhimõtteliselt võib aluseks võtta ala, kus opereerib ühistransport, mis oluliselt lihtsustab tööjõu leidmist. Kohtades, kus töötajate ja klientide ligipääs on transpordi tõttu raskendatud, puudub nõudlus sellistele pindadele. Pigem sobivad sinna suuremad logistikapargid ning tootmishooned.

 

Osale arutelus

  • Arco Vara äripindade maakler Reimo Simsalu

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised