Rapla riigimaja saab põneva installatsiooni

Installatsioon
Rapla riigimajja tuleva installatsiooni kava

Riigi Kinnisvara AS korraldas Rapla riigimaja avaliku ruumi rikastamiseks kunstikonkursi, mille tulemusena luuakse Rapla riigimajja kaasav installatsioon, mis annab tulevikus ka Rapla elanikele võimaluse ise selle teose kujundamisse panustada.

Þürii valis 33 võistlustöö hulgast välja Tarmo Kübardi ja Sander Paljaku  kavandi märgusõnaga "Meie Rapla“.

Võidutöö on ajas muutuv interaktiivne installatsioon, mis rõhutab Rapla elanike ühtekuuluvustunnet. Installatsioon on oma loomult justkui riiul, mille iga sektsioon on üks soov, unistus, tähelepanek, märkus või viide. Selle sektsioone täitvaid teoseid saab aja jooksul vahetada ning autorite nägemuse kohaselt peaks teose loomisel kaasama kohalikku elanikkonda. Täpne lahendus, kuidas installatsioon täituma hakkab, töötatakse välja ideekavandi teostamise etapis.

Kunstikonkursi raames otsiti Raplamaaga otseselt või kaudselt seonduvat ideelahendust.  Ettekirjutusi materjalile ja tehnikale ei olnud. Kunstikonkursi þüriisse kuulusid Ene Matetski (Rapla Maavalitsuse maasekretär, þürii esimees), Johannes Saar ja Liisa Kaljula (Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing), Arne Maasik ja Inga Heamägi (Eesti Kunstnike Liit) ning Kairi Orgusaar (Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuse juhatuse liige). Hääleõiguseta liikmena osales þürii töös ka Rapla Maavalitsuse kultuuritöö spetsialist Age Tekku. Kunstikonkursi võitjalt tellitava teose maksumus ilma käibemaksuta on 12 064 eurot. Teost saab Rapla riigimajas näha alates käesoleva aasta sügisest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised