Riik saab oma metsast kolmandiku võrra rohkem

Mets
Kuigi metsamaterjali müük ei ole riigi suurima metsamaade omaniku RMK jaoks...

RMK nõukogu kinnitas 2015. aasta auditeeritud majandustulemused, mille kohaselt ulatus käive 165,2 miljoni ning dividendide tulumaksustamise eelne kasum 36,6 miljoni euroni. Nõukogu tegi ettepaneku maksta dividendidena riigieelarvesse 19,6 miljonit eurot, mis on kolmandiku võrra rohkem aasta varasemast.

Aastaga kasvas käive 1%, hinnalangus puiduturul kahandas kasumit 18%. Möödunud aastal maksti riigile dividendidena 14,6 miljonit eurot, millelt arvestati tulumaksu 3,7 miljonit eurot. Dividendide tulumaksustamise järgseks kasumiks kujunes 2015. aastal 32,9 miljonit eurot.

Puitu müüs RMK mullu 3,6 miljonit kuupmeetrit, metsakasvatustööde mahud 2015. aastal veidi tõusid. Aasta jooksul külastati RMK puhke- ja kaitsealasid 2,2 miljonit korda, mis on 300 000 võrra rohkem kui 2014. aastal. „Mitmete rekonstrueeritud õppe- ja matkaradade ning vaatetornide kõrval sai valmis RMK pika matkatee 820 kilomeetrise haru viimane lõik Perakülast Aegviitu,“ loetles RMK juhatuse esimees Aigar Kallas suuremaid töid. „Samuti lõppesid mahukad tööd Eesti ühe külastatuima turismiobjekti ehk Saaremaa Kaali meteoriidikraatri ümbruses, kus loodus on nüüd paremini kaitstud ja külastajatel mugavam liikuda.“ Looduses liikumise võimaluste pakkumiseks ja loodushariduse jagamiseks panustas RMK eelmisel aastal 6 miljonit eurot, mis on 11% rohkem kui aasta varem.

 

 

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised