Kuidas kaitsta hooneid tule hävitava mõju eest

Tulekahju
Kuigi tuleohutus tagamine on kinni kümnetes pisiasjades, on suures pildis...

Tuleohutusega hoonetes peab juba seaduses sätestatud nõuete tõttu tegelema regulaarselt. Kuid mida teha veel lisaks, et viia “tule kustutamise vajadus” nii otseses kui ülekantud tähenduses asutustes ja ettevõtetes nii nullilähedaseks kui võimalik?

Selleni jõudmiseks pakutakse 12. mail toimuval Tuleohutuskonverentsil taas võimalust rääkida tuleohutusest põhjalikumalt ja laiemalt: millised on ettevõtete kogemused tuleohutuse korraldamisel, kuidas koostada korrektset tuleohutusaruannet, kas ettevõttesse saabuvat tuleohutuskontrolli peaks kartma, millised on tuleohutusnõuded kõrghoones ja milliseid soovitusi evakuatsiooniõppuse läbiviimiseks jagab turvaettevõte.

Küsimused tuleohutusaruandest

Tuleohutus- ja tööohutusteenuste osutamisega tegelev Eesti Ohutus osaühingu spetsialist Lennart Ambos annab konverentsil ülevaate olulisematest ja uuematest põhimõtetest tuleohutusaruande koostamisel. Kuigi päästeamet on loonud tuleohutuse enesekontrolli aruannete keskkonna ning üritanud läbi selle teha protsessi nii lihtsaks kui võimalik, tekib aruande koostamise kohta siiski pidevalt küsimusi.

Evakuatsiooniõpe võib paljudele tunduda tüütu kohustusena, ent ka seda saab kindlasti läbi viia nii, et sellest ka reaalselt kasu oleks. Siin toob omi kogemusi selles välja turvaettevõtte G4S Eesti AS.

Kas ettevõttesse saabuvat tuleohutuskontrolli peaks kartma – seda küsimust vaatleme konverentsil läbi videoloo, kus kunstimuuseumi KUMU hoonetes läbi viidud tuleohutuskontrolli järel vastab küsimustele ka päästeameti inspektor.

Kogemuslood ettevõtetelt

Lisaks seadusest tulenevatele kohustustele on väga olulised ka ettevõtete kogemuslood. Konverentsile saabuvad kogemusi jagama kahe väga erineva tootmisettevõtte spetsialistid – keemiatööstuse suurettevõtte spetsialist Viru Keemia Grupist ning sinna kõrvale väga edukas eksportöör, majatootja Seve Ehituse ASi esindaja.

Teadupärast allub tuleohutus kõrghoonetes erilistele nõuetele ning neist tuleb konverentsile rääkima päästeameti Põhja päästekeskuse juhtivspetsialist Liia Tõruvere. Sellele järgnevas põhjalikus arutelus võetakse koos pikaaegse vabatahtliku päästjaga ning kindlustusseltsi esindajaga  kokku põhjused, mis takistavad tuleohutusalast teabe levikut ühiskonnas ja ettevõttes ning otsitakse neile takistustele lahendusi.

Et mitte jääda liiga ettevõtete keskseks ja ametlikuks, lõpetavad päeva pottsepad, soojusspetsialistid ning tuleetenduse korraldajad.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised