Nõudlus kaasaegse nutika turvalahenduse järele kasvab

turva
Eesti Turvaettevõtete Liidu tegevdirektor Kaupo Kuusik tänavusel...

Eesti Turvaettevõtete Liidu iga-aastase turvavaldkonna turuküsitlusest selgub, et turvateenuse kogumaht kasvas mulle 5,8% ning kuna samas vähenes mehitatud valveteenust osutavate turvatöötajate arv, prognoosib liit jätkuvalt kvaliteetse mehitatud valveteenuse kallinemist ja üha suuremat nõudlust kaasaegsetele tehniliselt nutikale komplektsele turvateenusele.

Kahekümnendat korda läbi viidud küsitluses osales 28 valdkonnas teenuseid ja tooteid müüvat ettevõtet, kelle teenusemahud moodustasid hinnanguliselt 84% turvavaldkonna turukäibest. Küsitluse andmed kajastavad suuremate turul osalejate majandusandmeid ja tulenevalt ettevõtete valimi püsivusest on võimalik välja tuua võrdlusandmeid ja tendentse võrreldes eelnevate andmetega. Turvaturu kogumaht 2015.aastal oli üle 148 miljoni euro, millest 61,5 miljonit moodustas valveteenuste kogumaht ning 48 miljonit eurot turvatehnika müük, paigaldus ja hooldus. Turvaturu kogumaht suurenes aasta varasemaga võrreldes 5,8 %. 

Teenuste põhiselt kasvas mehitatud valve 2,1% ja  tehniline valve 1%. Kuid tehnilise valve- teenuse kasv tuli teenuse vajaduse suurenemisest, siis mehitatud valveteenuse kasvuprotsendi taga on eelkõige pingelised hinnaläbirääkimised klientidega seoses tööjõu muutustega. Samas peab ära märkima, et mehitatud valveteenust osutavate turvatöötajate arv vähenes aastaga 3,4%. Turvatöötajate ja turvatehnikute keskmine palk jätkas tõusutrendi. Siit võib prognoosida jätkuvalt kvaliteetse mehitatud valveteenuse kallinemist ja üha suuremat nõudlust kaasaegsetele tehniliselt nutikale komplektsele turvateenusele.  

Turvaturu liidripositsiooni on kasvatanud 51%-le G4S Eesti, suurima kasvu võrreldes eelneva perioodiga on teinud Viking Security AS. Märkimist väärib aga ka, et 85% küsitluses osalenud ettevõtetel kogukäibed tõusid. Positiivseks uuringutulemuses on, et mitte kõige positiivsemas üldises majanduskeskkonnas on jätkumas kasvutrend ja et turvaturu kogumaht kasvas aastaga üle 5%. 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Maxima otsib KINNISVARA PROJEKTIJUHTI

Maxima Eesti OÜ

05. märts 2018

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Uudised