Ligi pooled mahajäänud ehitistest on tuleohtlikud

Tuleoht
Mahajäetud ehitised võivad tekitada tuleohtu.

Tallinna Kommunaalamet viis koos Päästeliidu ning vastavate riigiasutustega käesoleva aasta veebruarist maini läbi kontrollreide mahajäetud, tuleohtlike ehitiste juurde. Selgus, et umbes pooltel mahajäetud ehitistest on ligipääs nõuetekohaselt piiramata.

Kokku teostati kontrollreide 104 ehitise juurde Tallinna linnas. Neist  80 kuuluvad ettevõtetele ja eraisikutele, 17 linnale, 6 riigile ja 1 ehitis erinevatele omanikele. Selgus, et 46  mahajäetud ehitist on ohtlikud ja avatud. 104-st ehitisest 56 ehitisel oli  juurdepääs piiramata. Osaliselt oli juurdepääs piiratud 19 ehitisel ning 34 ehitise sees või krundil oli tuleohtlik prügi.

45 ehitise osas lepiti kokku, et linnaosad võtavad ühendust mahajäetud, tuleohtlike ehitiste omanikega ja määravad puuduste likvideerimise tähtajad. Järelkontrollreidid nimetatud Põhja-Tallinna, Kesklinna, Nõmme, Kristiine, Lasnamäe ja Pirita linnaosade territooriumitel asuvate mahajäetud, tuleohtlike ehitiste juurde on kavandatud käesoleva aasta sügisperioodile.

Tallinna Kommunaalameti ja Päästeliidu koostööleppe kohaselt on nende ühishuviks edendada  poolte vahelist koostööd õnnetuste riskide hindamisel ja õnnetuste ennetamisel ja nendeks valmistumisel. Eesmärgi saavutamiseks käivitati Tallinna Kommunaalameti ja Päästeliidu eestvedamisel käesoleva aasta veebruaris mahajäetud, tuleohtlike ehitiste kontrollreidid, millest võtsid osa  Päästeameti Põhja päästekeskuse, Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuuri ja Põhja-Tallinna, Kesklinna, Nõmme, Kristiine, Lasnamäe ja Pirita linnaosade esindajad.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised