Stockholmi kinnisvarapidu võib läbi olla

Stockholm
Stockholmi kinnisvarahinnad on praegu liiga kõrgel

Swedbank hoiatas, et Stockholmi praegu veel kõrgustes olevad kinnisvarahinnad võivad õige pea langema hakata, vahendab Bloomberg.

Swedbanki analüütik Jan Ihrfelt lausus, et Stockholmi kinnisvaraturul on näha, et hinnad hakkavad tasapisi langema. Selle peamine põhjus on lihtne: inimestel pole raha, et endale kinnisvara soetada, kuna hinnad on nii kõrgel. Ihrfelti sõnul on inimeste sissetulekutest eluasemelaenu tagasimakseks kulutava raha osakaal juba praegu kriitiliselt suur. „Isegi selliste intressimäärade juures näeme, et hind ei saa enam kerkida,“ lausus ta. Ühtlasi toetab hindade langust asjaolu, et 1. juunist jõustub uus regulatsioon, mille alusel tõestetakse intressimäärasid.

Sellest hoolimata on rootslased üha suuremates võlgades ning see paneb Rootsi Finantsjärelevalveameti (FSA) muretsema. FSA juht Erik Thedeen märkis, et ta loodab sellele, et pangad karmistaksid laenusaamise võimalusi. „Kui inimese võla ja sissetuleku suhe on 600, 700 või 800 protsenti, on tegu märkimisväärse riskiga,“ ütles ta.

Skandinaavlased üldjuhul julgevad suuri laene võtta, kuna nad tunnevad heaoluriigi toetust. Siiski, kui Taani kinnisvaramull 2008. aastal lõhkes, jäid paljud inimesed oma kodudest ilma.

Pikemalt loe Stockholmi kinnisvaraturu arengutest Äripäeva vahendusel.

 

Osale arutelus

  • Pille Ivask, Äripäeva kaasautor

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised