Aasta maakler: maaklerite kutsetunnistus kohustuslikuks!

Annely Sermat
Annely Sermat pärjati 2015. aastal Aasta maakleri tiitliga.

Pindi Kinnisvara eluruumide vahendusvaldkonna juht ja Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja juhatuse liikme Annely Sermat’i hinnangul on Eestis tegutsevate kinnisvaramaaklerite tase langemas piinlikult madalale ning selle parandamiseks tuleks riigil jõulisemalt sekkuda.

„Eestis tegutseb orienteeruvalt 2000 kinnisvaramaaklerit. Paljud neist teevad oma tööd korralikult ja pühendunult, kuid stabiilsed ajad on turule meelitanud uusi tegijad, kelle teadmised ja oskused jätavad Annely Sermat`i hinnangul tugevasti soovida.  

 „Ma ei kujuta isegi ette, kuidas võib maakler tulla selle peale, et kallist villast mobiiltelefoniga fotosid teha või kinnitada ostjale-müüjale, et lihtkirjalik broneerimisleping on kõige olulisem dokument, kopeerida kuulutuste portaalis omaniku poolt avaldatud objekti müügikuulutusi ilma omaniku teadmiseta jms. Kahjuks ei ole eelnimetatud juhtumid praktikas harukordsed erandid,“ rääkis Sermat.

Lahendusena pakkus Sermat välja senisest jõulisemat riiklikku sekkumist. „Maakleri kutsetunnistus ei peaks olema mitte võimalus, vaid kohustus ja tingimustele mittevastavuse korral õpipoisi tasemest edasi lihtsalt ei pääse. Seadusi tuleb karmistada, sest soss-sepast maakler võib suurte summade tõttu väga suurt kahju teha,“ lisas ta.

Annely Sermat valiti 2015. aastal Aasta maakleriks.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised