Eesti arhitektid projekteerisid matkamaja Oslo kuningaaeda

Matkamaja
Matkamaja

KOKO arhitektide projekteeritud kaasaegne matkamaja on osa Stavanger Turistforeningi rajatavast uuest sihtpunktist Stavangeri lähedal mägedes, mis avatakse käesoleva aasta augustis.

Norra kuningas Harald V ja DNT (Den Norske Turistforening – Norra matkaühing) auliige kuninganna Sonja esitlevad oma 25 valitsemisaasta täitumise puhul kuningaaias ühte Norra traditsioonilist ja ühte nüüdisaegset matkamaja. Matkamine on südamelähedane paljudele norralastele ja nii ka kuninglikule perekonnale. KOKO arhitektide uudse lahendusega Nye Skåpet ja traditsioonilise matkamajaga saab tutvuda Oslo kuningaaias alates 13. juunist kuni 30. septembrini.

Kuningaaias eksponeeritav KOKO arhitektide moodne matkamaja on osa Stavanger Turistforeningi rajatavast uuest sihtpunktist Stavangeri lähedal mägedes, mis avatakse 21. augustil 2016. Ehituses olev mägimajakeste kompleks asub inimasustuseta mäestikus väikse mägijärve kaldal ja sinna jõudmiseks tuleb esmalt ette võtta pooleteisetunnine matk. Hooned rajatakse matkajate ja turistide seas populaarsesse piirkonda Lysefjordi ja Pulpit Rocki lähedusse. Matkakompleksi kuuluvad üks põhihoone, viis väiksemat majutusmajakest (sarnaselt Oslo kuningaaias esitletavale), saunamaja ja üks abihoone. 

Andrus Kõresaar KOKO arhitektidest ütleb: „Turistforening on jagamismajanduse hea näide, mis on toiminud juba ligi 150 aastat ja nüüd teostatakse matkakompleksi kontseptsioon, mis on ühtaegu põnev nii tellijale kui meile endile!"

 

Galerii

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised