Hiinlased ostavad Ameerikas kinnisvara

Kinnisvara
Nõudlus USA kinnisvara järele on üha kasvamas,

Nõudlus USA kinnisvara järele on üha kasvamas, kuid rahvusvahelised ostjad eelistvad luksuskinnisvarale üha enam odavamat kinnisvara. Enim tuleb välismaalastest kinnisvaraostjaid USAsse Hiinast.

Selle põhjuseks võib olla üleüldine kõrge hinnatase koos tugeva USA dollariga, mis tähendab, et välismaiste ostjate jaoks on hinnad kõrgemad, vahendab Äripäev.

“Kogu maailma nõrgem majanduskasv, väärtust kaotanud välisvaluutad ning finantsturgude turbulents on viimase aasta jooksul olnud kõik märkimisväärseteks väljakutseteks välismaiste ostjate jaoks,” sõnas National Association of Realtors(NAR) ökonomist Lawrence Yun.

Välismaised ostjad ostsid ajavahemikus 2015. aasta aprill ja 2016. aasta märts USAs kinnisvara 102,6 miljardi dollari eest, selgub NARi aastaraportist. Välismaalaste ostetud kinnisvara hind oli kõrgem võrreldes USA kodude mediaanhinnaga.

Kõige enam välismaiseid ostjaid tuli taaskord Hiinast; hiinlased ostsid kinnisvara 27,3 miljardi dollari eest, mis on pisut enam võrreldes eelmise aasta uuringuga. Hiinased ostsid kolm korda enam kui Kanada ostjad, kes jäid teisele kohale.

Hiinlased ostsid ka kõige kallimat kinnisvara; keskmise kodu hind jäi 542 084 dollari juurde.

Varasemalt on välisinvestorite lemmikuks olnud London, kuid seoses Brexitiga on ka sealne kinnisvaraturg mõõnaseisus.

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised