Sõle Spordikeskus sai nurgakivi

Nurgakivi
Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart, Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid,...

Täna pandi 8,5-miljonilise kogumaksumusega Sõle Spordikeskusele sümboolne nurgakivi. Multifunktsionaalne spordirajatis valmib 2017. aasta sügisel ja ehitatakse Tallinnas endise Sõle Põhikooli kõrval asuvale kinnistule.

Spordikeskusesse tuleb 25-meetrine 8 rajaga ujula, lastebassein, kolme väljakuga pallimängusaal, üheksa püsirajaga vehklemissaal, jõusaal, spordisaal judo, maadluse ja võitluskunstide harrastajatele ning veel üks universaalne saal. Lisaks ehitatakse välja kunstmurukattega jalgpalliväljak,kuhu talvel püstitatakse peale täispuhutav hall. Jalgpalliväljakul on 385 istekohaga tribüün.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart ütles Raepressile, et seda projekti on juba väga kaua ette valmistatud ning tal on väga hea meel, et asjad nüüd kiiresti arenema on hakanud. Kõlvart lisas, et tänasele päevale on eelnenud ka väga tõsine töö ja ettevalmistus, sest ehitis pole sugugi lihtsate killast. Nurgakivi kapslisse pandi tänased ajalehed, mündid,  mälupulgal ehitusprojekt, äsjavalminud Beetapromenaadi  kaart ja muid praegust aega märkivaid esemeid.

Spordikeskuse detailplaneering algatati 2003. aastal ja see kehtestati 2009. Projekti arhitektid on Kadarik ja Tüür Arhitektid OÜ, projekti tehnilised joonised koostas Est-Konsult OÜ. Ehituse riigihanke võitjaks osutusid ühispakkujad Nordlin Ehitus OÜ ja OÜ Astlanda Ehitus, nende pakkumuse maksumuseks on 6,8 miljonit eurot. Kogu spordikeskuse ehituse ja sisustuse lõplikuks kogumaksumuseks kujuneb 8,5 miljonit eurot.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised