Mobiilirakendus aitab korteri turuväärtust hinnata

Uus mobiilirakendus arvutab automaatselt kortermaja keskmise ruutmeetrihinna. Rakenduse algoritm võtab hinnaarvutuse aluseks samad andmed, mida kasutavad kutselised kinnisvarahindajad, sealhulgas näiteks tehtud tehingud hoones ja piirkonnas. Samas ei ole rakendusel võimalik teada kas konkreetses korteris tehtud remont või mitte.

Maakler.ee kinnisvara mobiilirakendus lubab hoonetele lisada ka virtuaalse teate ostu- või üürihuvist antud majas, kinnisvarakuulutusi kuvatakse kaardiformaadis ning kasutaja saab näha kinnisvarakuulutusi vastavalt oma asukohale.

„Meie jaoks oli jabur olukord, kus pelgalt selleks, et aimu saada oma kinnisvara väärtusest, tuleb välja käia paarsada eurot,“ selgitab Maakleri rakenduse üks loojatest Erik Ehasoo. „See on umbes sama nagu paarkümmend aastat tagasi inimene läks autot ostma ja auto müüjal oli alati rohkem infot kui ostjal. See andis müüjale alati märkimisväärse eelise liigkasumit teenida. Tänapäeva ühiskonnas peaks info olema kõigile võrdselt ja mugavalt kättesaadav.“

Rakenduse arenduseks ja eelkõige automaatse hinnastamise töölesaamiseks kulus asutajatel enam kui aasta, sest suurel hulgal andmete kokku toomine osutus keerulisemaks ülesandeks kui esialgu tundus. Rakenduse algoritm võtab hinna arvutuse aluseks samad andmed, mida kasutavad kutselised kinnisvarahindajad, sealhulgas näiteks tehtud tehingud antud hoones ja piirkonnas.

„Rakenduse poolt arvutatud hinda vaadates tuleb siiski säilitada teatud ratsionaalne kriitikameel – näiteks kui majas on peamiselt suured korterid, siis ühe ühetoalise korteri hind selles majas võib omajagu erineda automaatarvutuses näidatust. Samamoodi ei ole rakendusel võimalik teada kas korteris sees on tehtud remonti või mitte,“ ütleb rakenduse arhitekt Kaspar Triebstok. Samas lähevad rakenduse hinna arvutused tulevikus aina täpsemaks kuna teatud infot, näiteks hoone renoveerituse taset, saavad hinnata ka kasutajad ise. Aja jooksul täpsustab ja korrigeerib algoritm pidevalt kinnisvara arvutatud väärtusi, kinnitava rakenduse loojad.

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised