Parim kinnisvarateemaline lõputöö uurib büroopindade üürihindu

Büroo
Matis Joabi lõputöö uuris Tallinna büroopindade hinnamõjureid.

Eesti Kinnisvarafirmade Liit(EKFL) andis täna üle preemia „Tõusev kinnisvaratäht“ parima kinnisvarateemalise lõputöö eest käesoleval aastal ning selle pälvis Matis Joab Tallinna Tehnikaülikoolist.

Matis Joab kaitses lõputöö teemal „Tallinna büroopindade üürihinna mõjurid“, töö juhendajaks Karin Jõeveer.

Matis Joabi töö eesmärgiks oli koostada ökonomeetriline mudel, mis selgitaks Tallinna büroohoonete keskmisi üürihindu ja saada seeläbi teada millised büroohoonete tunnused üürihindu mõjutavad. Uurimisobjektiks olnud büroohooneid käsitleti hedoonilise hinna teooria alusel, kui kogumit heaolu mõjutavatest tunnustest, kus igal tunnusel on piirkulu ja piirtulu.

Autor saavutas mudeli mis selgitas ligikaudu 90% Tallinna büroohoonete keskmiste üürihindade hajumisest. EKFL tegevdirektori, Tõnis Rüüteli sõnul võimaldab uurimistöö kinnisvaraarendajatel, kes teavad oma hoonete tunnuseid, leida põhjendatud võimalik üüritulu määr.

Kokku laekus 4 bakalaureuse tööd. „Särava kinnisvaratähe“ magistritöö kategoorias ei laekunud seekord ühtki.

Viiendat aastat korraldatava konkursi eesmärgiks on üliõpilaste tähelepanu juhtimine kinnisvara majandussektori arendamisele. Tööde hindamiskriteeriumiteks on teema mõjukus, rakenduslikkus ja uuenduslikkus Eesti kontekstis.

EKFL tegevdirektori, Tõnis Rüüteli sõnul võimaldab uurimistöö kinnisvaraarendajatel, kes teavad oma hoonete tunnuseid, leida põhjendatud võimalik üüritulu määr.

Preemia üleandmine toimus täna Viru Hotelli konverentsikeskuses kinnisvarateemalisel konverentsi "Mis saab edasi?”

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised