Tallinna linn paneb nurgakivi õpetajate üürimajale

Uuslinna 3a kerkiv õpetajate üürimaja
Uuslinna 3a kerkiv õpetajate üürimaja

Esmaspäeval paigaldavad abilinnapead Eha Võrk ja Mihhail Kõlvart nurgakivi Uuslinna tn 3a kinnistule rajatavale Õpetajate Kodule, mille 75 korterit üüritakse haridustöötajatele.

Uuslinna tn 3a kinnistule rajatavasse majja on planeeritud kokku 75 korterit, neist 40 ühetoalised ja 35 kahetoalist. Korterid antakse üürile linna koolides ja lasteaedades töötavatele õpetajatele ja lasteaiakasvatajatele.

„Tallinn toetab kooli- ja lasteaiaõpetajatele üürimaja ehitamisega linna jaoks vajalikke haridustöötajaid eluasemeprobleemide lahendamisel,“ kommenteeris Võrk pressiteate vahendusel. „Meenutagem, et samaoodi oleme me Mustamäele munitsipaalelamu rajamisega leevendanud arstide ja õdede eluasememuret.“

Ehitustöid teostab Ramm Ehituse OÜ ja Mitt & Perlebach OÜ ning omanikujärelevalve teenust osutab Keskkonnaprojekt OÜ. Õpetajate Kodu kortermaja projekteeris AS Sweco Projekt ning lisaks olid kaasatud TTÜ ehitusteaduskonna spetsialistid.

Projekti kogumaksumus on 5,4 miljonit eurot. Ehitustöödega lõpetatakse 2017. aasta augustis, sisustatud korterelamu on valmis esimesi elanikke vastu võtma alates 2017. aasta oktoobrist.

Tallinna linnal on eluasemeprobleemide lahendamiseks 53 maja 4408 korteriga. Lisaks on rajatud kuus sotsiaalmajutusüksust 510 voodikohaga.

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised