Euroopa Keskpank hoiatas järsu korrektsiooni eest

euroopa lipp
euroopa lipp

Poliitilise ebakindluse suurenemisest on globaalsetel turgudel kasvanud järsu korrektsiooni risk, mis ohustab panku, stabiilsust ja majanduskasvu väljavaateid, teatas Euroopa Keskpank (EKP).

Lähivaates on oodatav volatiilsuse suurenemine ning potentsiaalne järsk korrektsioon on väga tõenäoline, avaldas pank kaks korda aastas välja antavas finantsstabiilsuse ülevaates.

Ootamatu poliitiline areng algas Suurbritannia Brexiti referendumiga ja jätkus Donald Trumpi valimisega USA presidendiks.

Kui seni on Euroopa nõrgemaid panku ja suurema võlakoormaga riike n-ö jõuga vee peal hoitud, siis populismi võidukäigu jätkudes ning majandusreformide seiskamisel ei pea nad niigi kesise majanduskasvu taustal enam kuigi kaua survele vastu, selgitas keskpank.

Euroopa Keskpanga värsket finantsstabiilsuse ülevaadet saad lugeda siit.

Kinnisvarasektorile tähendab Euroopa Keskpanga teade eelkõige seda, et niigi pakkumisest kõrgem investorite nõudlus rahavooga objektide järele kasvab veelgi. Kui mõne Euroopa Liidu liikmesriigi pangandussektoris algab n-ö sisemine puhastus, mõjub see üsna rängalt ka kõigile teistele riikidele ning sunnib kommertspanku senist laenupoliitikat ümber vaatama isegi siis, kui nende endi majanduslik seis ning laenuportfelli kvaliteet on hea.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised