Riik tahab metsatoetusi koomale tõmmata

mets istutamine
Värskelt istutatud mets

Eesti Erametsaliit protesteerib keskkonnaministeeriumis valminud metsatoetuste järsu vähendamise kava vastu, nõudes võrdsete tingimuste säilimist ettevõtetest metsaomanikele.

Eesti Erametsaliidu volinike koosolek pöördus keskkonnaministri poole seoses siseriiklike metsandustoetuste korra ja rahastamise vähenamise kavaga. Siseriiklike metsandustoetuste mahu järsk vähendamine annab metsaomanike ühistegevusele ja metsanduse arengukava täitmisele tõsise tagasilöögi, teatas liit pressiteate vahendusel.

Ministeerium seab edaspidi toetuste taotlemise tingimuseks, et metsaühistul peab olema vähemalt 200 liiget ja et toetatav metsaomanik peaks olema füüsiline isik, mis jätaks väiksemad ühistud ning ühistutesse kuuluvad ettevõtted riigi abist ilma.

Seni on metsaomanike õiglase kohtlemise taganud praktika, et toetuste määramisel on eelisjärjekorras saanud raha väiksemad taotlused. Väiksemate metsaomanike innustamiseks on see piisav ja täiendav eristamine ei ole õiglane ega põhjendatud, leiab Eesti Erametsaliit.

Siseriiklikud metsandustoetused on suunatud riigi pikaajalisele huvile vastavale metsamajanduslikule tegevusele. Toetatakse eelkõige tegevusi, mis enam kui ühe metsaomaniku poolt korraga läbi viiduna annavad võimaluse kulude kokkuhoiuks või efektiivsuse tõstmiseks.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised