14. juuni 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Uue kodukoha valimisel lähtu oma elustiilist

Oliver Tiidus
Foto: Bonava
Uue kodu valimise ja soetamise protsess võib olla korraga nii põnev kui hirmuäratav, kirjutab Bonava arendusjuht Oliver Tiidus.

Tegu on olulise ja kuluka sammuga, mistõttu peaks otsus olema kaalutletud. Seda enam, kui uus elupaik valitakse aastateks kui mitte aastakümneteks. Olulisim otsustustegur on seejuures uue kodu asukoht. Ja seda mitte vaid tehtava investeeringu võimalikku tulevikuväärtust silmas pidades, vaid uus elupaik võiks kokku sobida ka harjumuspärase või soovitud elustiiliga.

Seetõttu tasub juba aegsasti selgeks mõelda, milliseid võimalusi uus kodukoht pakkuma peaks. Näiteks, kui on soov teha sporti ja elada aktiivselt, võivad oluliseks lisaväärtuseks kujuneda uue elupaiga lähedal asuvad spordiklubid või terviserajad, metsad ja mererand, mis on ideaalsed nii jooksuringideks kui jalutuskäikudeks. Lisaks pakuvad praegu mitmed kortermajade uusarendused koduhoovis juba ka välijõusaali kasutamise võimalust, kus saab teha jõuharjutusi või venitada pärast jooksutreeningut lihaseid.

Kui ümbruskonnast oodatakse aga peresõbralikkust, kus lastel oleks hea ja turvaline kasvada, tasub pöörata tähelepanu sellele, milline on uue kodukoha eraldatus suurtest maanteedest ja tihedast liiklusest. Samuti võib otsustamisel saada määravaks, kas läheduses on koole ja lasteaedu või tekib vajadus laste transportimise järele. Sel puhul mängib olulist rolli ja pakub lahendust ka hea ühistranspordiühendus. Lisaks on suureks väärtuseks ümbruskonna pakutav huviringide valik ning mänguväljakute olemasolu koduhoovis, tagamaks lastele igakülgsed vaba aja veetmise võimalused.

Eelistades seltskondlikku eluviisi, võib uue kodukoha valiku kaalukeeleks olla aga hoopis ümbruskonna söögikohtade rohkus, kaubandusvõrk või meelelahutusvõimaluste olemasolu. Seda enam, kui meelsasti alustatakse hommikut kodulähedases kohvikus, eelistatakse einestada kodust väljaspool või otsitakse kodulähedasi ajaveetmise kohti. Tihti väärtustatakse ka tihedat lävimist kogukonnaga ning parkide ja muude kogunemispaikade lähedust, kus koos naabrite ja sõpradega õhtuid või nädalavahetusi veeta.

Kuna tänane kinnisvaraturg on kirju ning valikut on väga palju, on ühele või teisele kriteeriumile vastavaid pakkumisi omajagu. Seetõttu võib enda elustiilipõhiste vajaduste ja soovide järgi valikute kitsendamine osutuda kasulikuks ning viia kiiremini ihaldusväärse uue kodu leidmiseni.

Ka võib üks elupaik katta kõik mainitud kriteeriumid. Seda eriti uute korteriarenduste puhul, kus arendaja arvestab juba projekti planeerimisel kogu ümbruskonnaga, võttes eesmärgiks väljakujundatud naabruskonna loomise. Seetõttu leiab kinnisvaraturult aina enam hoolikalt läbimõeldud uusi kodusid terviklikes naabruskondades, kus inimestel on igakülgselt hea elada.

Liitu Kinnisvarauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Kinnisvarauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Siim SultsonKinnisvarauudised.ee juhtTel: 53330 651
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 5123 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58361 474