Tool vallutab Narva-Jõesuu ärikinnisvara turgu

Meresuu spaa
Foto Meresuu spaa müügikuulutusest

Äsja avalikku tähelepanu tõmmanud kolme Narva-Jõesuu kõrghoone ehitamise plaani taustal tasub teada, et ärimees Toomas Tool on kinnitanud kanda kuurortpiirkonna hotelliäris, sest ostis mullu Meresuu spaa.

Nimelt ostis Tooli ettevõte OÜ BREM Kinnisvarahaldus möödunud aasta oktoobris Narva-Jõesuus aadressil Aia 48a asuva Meresuu spaa.

Meresuu Spa & Hotel oli enne seda Egeria Kinnisvara pankrotivarana müügis oksjonikeskkonnas, kus sellele otsis uut omanikku pankrotihaldur Martin Krupp. Kinnistusregister näitas spaahotelli üleminekut uuele omanikule juba 24. oktoobril 2016. Kinnitamata andmetel maksis Tool spaa eest enam kui 6 miljonit eurot.

Mullu septembris avaldas Postimees, et Viimsi ja Grand Rose spaa omanik võtab oktoobri keskpaigast üle Meresuu spaahotelli opereerimise ning jätkab tegevust senisel kujul ja mahus. Kui uus operaator tööd alustas, kuulus hotellikinnisvara juba Toolile.

Narva-Jõesuu Meresuu Spa & Hotelis on 109 numbrituba ehk see pea sama suur, kui Tallinn Viimsi SPA oma 110 toaga. Kuressaares asuv Grand Rose SPA Hotel on pisut väiksem, 66 toaga.

Üldiselt suudavad hotellid rahavoogu ostvate kinnisvarainvestorite soovitud tootlust pakkuda alates 100 numbritoast. Eesti 2016. aasta suurim kinnisvaratehing toimus samuti hotelliga, kui East Capital ostis Olympic Entertainment Groupilt 48 miljoni euroga Hiltoni hotelli hoonet omava tütarettevõtte.

Hotelli üürimaksete puhul on kõige levinum, et kokku lepitakse nt 40%-line fikseeritud põhiosa ja ülejäänud 60% arvutatakse lähtuvalt majutusasutuse operaatori igakuistest majandustulemustest.

Loe Toomas Tooli kõrghoonete ehitamise plaanist, kus räägitakse BREM Kinnisvarahoolduse kinnisvarast, SIIT.

Tooli ettevõttele BREM Kinnisvarahaldus kuulub Narva-Jõesuus lisaks Meresuu spaale veel teinegi kinnistu, mille aadressiks on Vabaduse 53.

Vaata ka galeriid Meresuu Spa & Hoteli piltidest, mida kasutati pankrotivara müügil.

Galerii

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised