Endover sai võlakirjaemissiooni täis märgitud

Vega
Vega projekti fassaad

Endoveri juunis korraldatud 6,5 miljoni eurone võlakirjaemissioon endise Mereakadeemia hoone ümberehituseks Vega-nimeliseks korterelamuks on praeguseks täis märgitud.

Mustakivi 25 asuva hoone arenduse kogumaksumus ulatub 18 miljoni euroni.

“Kuna Vega emissioon õnnestus igati, usun, et oleme tulevikus sarnaste suuremahuliste projektide puhul avatud teistele finantseerimisvõimalustele kui ainult pangalaen,“ kommenteeris Endover Kinnisvara juhatuse liige Robert Laud. Ta märkis, et Endover oli Vega residentsi puhul emitendi rollis esmakordselt.

Vega võlakirjade emissioon oli suunatud Balti riikide investoritele. Pooled investorid leiti Eestist. Suurim institutsionaalne investor ostis võlakirju ligi 1,7 miljoni euro eest.

Laud ütles, et Vega korteritest on praeguseks müüdud ligi 35%.

Investor Jaak Roosaare märkis, et tema jaoks pakkusid Vega võlakirjad head riski-tulu suhet. „Usun, et Vega projekt saab kasumlikult müüdud ja hüpoteeklaenuandjana olen kaitstud ka teatavate tururiskide eest. Tänastes madalate intresside tingimustest oli see hea pakkumine.“

Võlakirjade emitent ja emissiooni korraldaja oli Vega Residents OÜ, mis on Lasnamäele rajatava ligi 300 korteriga 12-korruselise hoone arendamiseks loodud projektiettevõte. Emitenti nõustas kapitali kaasamise küsimustes Redgate Advisory Services OÜ ja õigusküsimustes Ellex Raidla Advokaadibüroo OÜ. Võlakirjade tagatisagendiks on Advokaadibüroo Hedman Partners & CO OÜ.

Mereakadeemia endise hoone arendusega tekib Tallinna juurde ligi 15 000 m² uut, kuid järelturu korteritega samas hinnaklassis elupinda.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised