1. september 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

KredEx avab üüriprojektidele rahakotirauad 1. novembrist

Kohalike omavalitsuste rajatavad üürimajad peavad toetuse saamiseks olema energiatõhusad.
Foto: Pixabay
Üürielamute ehitamisest huvitatud kohalikud omavalitsused saavad alates novembrist KredExilt selleks toetust taotleda. Jagamisele läheb 60 mln eurot.

Kokku panustab riik üürielamute arendamisse kolme aasta jooksul enam kui 60 mln eurot, millest 2,5 mln antakse välja juba sel aastal. Taotlusi saab esitada kuni 30. detsembrini, teatas KredEx.

Elamufondi arendamise toetust võib kasutada uute üürielamute rajamiseks ja olemasolevate hoonete rekonstrueerimiseks, et neid üürielamutena kasutama hakata. Üürielamute rajamise ja rekonstrueerimisega soovib riik parandada tööjõu mobiilsust ja eluruumide kättesaadavust piirkondades, kus nõudlus ületab pakkumist ning ehitise ehitusmaksumus turuväärtust.

„Paljud ettevõtted ja asutused väljaspool Tallinna ja Tartut on hädas töötajate värbamisel sellega, et inimestele ei ole võimalik leida piirkonnas kaasaegset ja madalate kõrvalkuludega elukohta,“ kommenteeris ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo. „Üürielamute rajamisega tekiks omavalitsustel ja sealsetel ettevõtetel võimalus meelitada leibkondi sinna tööle ja elama.“

Palo lisas, et omavalitsustel on võimalik üürielamutes pakkuda sooja ja puhast kodu ka vähekindlustatud ja erivajadustega inimestele ning eakatele ja suurperedele.

Esimesel aastal antakse toetust kohalikele omavalitsustele, mis jäävad Tallinna ja Tartu mõjualast väljapoole. Puuduliku elamufondi tõttu on just need piirkonnad tööjõu pärast konkureerides kehvemal positsioonil kui Tartu ja Tallinn.

KredExi eluaseme- ja energiatõhususe divisjoni juhi Triin Reinsalu sõnul on toetuse tingimuste välja töötamisel pandud suur rõhk ka valmivate elamute energiatõhususele ning muuhulgas hinnatakse majade sobivust linnaruumi.

Järgnevaks kolmeks aastaks plaanib riik jagada üürielamutele toetust 20 miljonit eurot aastas. Toetuse määr ulatub kuni 50 protsendini, ülejäänud kulutused peavad tulema kohaliku omavalitsuse omafinantseeringust. Maksimaalne toetussumma kõigi taotlusvoorude peale kokku on kuni 2,5 miljonit eurot kohaliku omavalitsuse kohta.

Alates järgmisest aastast saab toetust taotleda ka üürielamute rajamiseks vähekindlustatud sihtgruppidele, samuti lisanduvad piirkondadena Tartu ning Tallinn.

Liitu Kinnisvarauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Kinnisvarauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Siim SultsonKinnisvarauudised.ee juhtTel: 53330 651
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 5123 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58361 474