Häire: üle tuhande kinnisvarafirma viivitab

Alates 1. oktoobrist muutusid viimase majandusaruande puudumise tõttu krediidihinnangud negatiivseks 12 985 ettevõttel, millest ligi 10% on kinnisvarafirmad.

Seda on kokku üle tuhande ettevõtte rohkem kui eelmisel aastal samal ajal, avaldas häirekella lööv Creditinfo.

Enim muutusid krediidihinnangud hulgi- ja jaekaubandussektoris (2292 ettevõttel), kutse, teadus- ja tehnikaalases tegevuses (2194 ettevõttel) ning kinnisvaraalases tegevuses (1260 ettevõttel). Numbrid hõlmavad üksnes seni positiivse krediidihinnanguga firmasid, mis ei ole esitanud 2016. aasta majandusaruannet.

Creditinfo Eesti AS arendusdirektor Alar Jägeri sõnul näitab andmete avalikustamisega viivitamine, et nõrku majandustulemusi soovitakse teadlikult varjata ja suure tõenäosusega on paljud sellised ettevõtted oma tegevust lõpetamas.

Negatiivse krediidihinnangu korral on ettevõtte krediidirisk väga kõrge ja Creditinfo ei soovita sellisele ettevõttele krediidiga müüa. Negatiivne krediidihinnang võib kitsendada ka pangast laenusaamise võimalusi, mõjutada tarnijaid kehtestama ettevõttele karmimad krediiditingimused või jätta ettevõtte ila mõnest uuest kliendist.

„Creditinfo on kõikidele ettevõtetele aruande esitamist meelde tuletanud ja hoiatanud krediidihinnangu muutusest,“ märkis Jäger. Krediidihinnangu ümberarvutamine ei puuduta uusi ettevõtteid ega neid, kelle majandusaasta lõpust ei ole möödunud veel kuut kuud ehk ettevõtteid, mille puhul ei ole majandusaruande esitamiseks kohustuslik kuupäev veel saabunud.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised