Esimene ühisrahastuse tagatis läheb sundmüüki

tallinn panoraam
Pilt onillustratiivne. Kraana Tallinna kesklinnas.

Järgmisel nädalal läheb sundmüüki esimene ühisrahastuse kaudu finantseeringu saanud projekti tagatisvara, selgus tänasel Eesti kinnisvarafirmade liidu (EKFL) kinnisvarakonverentsil.

Tegu võib olla korteritega Tallinna uusarenduses, mis on kas valmimas või juba päris valmis.

EstateGuru juht Marek Pärtel kommenteeris Äripäeva eelnevat agressiivsust 33 miljonit eurot vahendanud ühisrahastusplatvormi vastu: “Tundub, et ajakirjandus vajab verd.”

Ometigi ei ole sundmüüki mineva tagatisvara puhul tegu mitte EstateGurult raha saanud projektiga. “Hapuks ei ole tänase päevase seisuga läinud ühtegi laenu, küll aga jälgime ja suhtleme mõne viivituses oleva laenuvõtjaga väga tihedalt ega ei saa välistada, et peame hakkama lähitulevikus mingit vara realiseerima.”

“Kui keegi ütleb, et investeerimine on riskivaba, siis ta ilmselgelt valetab,” ütles Crowdestate juht Loit Linnupõld ja tunnistas, et järgmisel nädalal läheb sundmüüki nende ainsa hüpoteegiga kinnisvaralaenu tagatis. “Nii et võite varsti osta vara oma naabertänavas ja saate kusjuures naabriks Arvo Pärdi,” lisas ta.

Crowdestate on praeguseks vahendanud erinevatesse projektidesse ligi 25 mln eurot. Ühisrahastusplatvormi suurim Eesti arendajast klient on ilmselt Endover oma erinevate projektidega, kuid Endoveri projektide puhul ei ole Crowdestate investorite kasuks hüpoteeke seatud.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised