Kasiinosaar ootab arvustamist

Tehissaar
Tehissaared Tallinna lahes

Tallinna linnavalitsuses ja Põhja-Tallinna valitsuses saab 19. detsembrini tutvuda Paljassaare tehissaarte detailplaneeringuga ning seda motiveeritult kritiseerida.

1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul võib skandaalse poliitiku ja koolipapa Märts Sultsi kunagisest jaburast valimisideest tõesti kerkida geniaalne kinnisvaraprojekt. Kopli liinide ja Paljassaare mereäärse piirkonna arendamine nin väljaehitamine võtab samas aega aastakümneid.

Abilinnapea Andrei Novikovi hinnangul sobituvad tehissaared kaasaegseks elu- ja ärikeskkonnaks muudetava Paljassaare sadamaalaga hästi.

Tasub tähele panna, et teine suuremahuline Paljassaare detailplaneering, mis hõlmab mitme eraomaniku käes olevaid sadamakinnistuid, on kinnisvaraarendaja Bolton Realestate eestvõttel menetluses juba alates 2009. aastast ja vahepeal ei toimunud seal mitte mingeid arenguid. Tänavu hakkasid asjad aga taas liikuma ning planeering jõudis augustis teede ja tehnovõrkude lepingu sõlmimise faasi.

Tänavu oktoobris vastu võetud tehissaarte detailplaneering võimaldab rajada Põhja-Tallinnas detailplaneeritud 27,98 ha suurusele maa-ja veealale kolm omavahel ühendatud tehissaart, kuhu on kavandatud üks kuni 9-korruseline maa-aluse korrusega ärihoone, üks kuni 4-korruseline maa-aluse korrusega ärihoone ja üks 1-korruseline ärihoone. Lisaks on kavandatud ka jahisadam ning rannapark koos kõrghaljastuse ja rannaga ning linnusaar.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised