Statistika: kodulaenu intressimäär tüürib tõusule

Tuvi kodu uksel
Kodulaenud lähevad kallimaks.

Eluasemelaenude intressimäär oli 2017 kolmandas kvartalis Eesti Panga andmetel 2,4%. Veel aasta tagasi kõikus intressimäär 2,3% lähistel ehk eluasemelaenude kulu on tarbijate jaoks aastaga pisut kerkinud.

Mida pikemaks perioodiks on eluasemelaen väljastatud, seda madalam on intressimäär. Näiteks 20- kuni 30-aastaste eluasemelaenude intressimäär oli septembris 2017 2,2%, mis jääb kogu eluasemelaenude portfelli keskmisest allapoole. Aasta tagasi oli 20- kuni 30-aastaste eluasemelaenude intressimäär 2,1% kandis. Nüüdseks on ka üle 30-aastaste eluasemelaenude intressimäär tõusnud ja läbinud 2% piiri. Septembris 2017. a oli intressimäär 2,1%.

Tulevikku vaadates võib oodata eluasemelaenude intressimäära mõningat tõusu. Pankadel jätkub tõenõoliselt tahtmist intressimäärasid veelgi tõsta. Seda ei hoia tagasi ka pankade vaheline konkurents. Laenuandmine soodsama intressimääraga on suurpankade käes. Väiksemate ja ehk kohaliku päritoluga pankade raha on kallimalt käes ning selle väljalaenamine toimubki kõrgema intressimääraga.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised