Rakveres alustas Eesti Geoloogia­teenistus

Rakvere
Rakvere keskväljak

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi haldusalas kaardistamise ja andmebaaside pidamisega tegelev Eesti Geoloogiateenistus alustas tegutsemist 1. jaanuaril Rakveres.

Eesti Geoloogiateenistuses töötab ministeeriumi teatel kolm Lääne-Virumaa inimest ja teenistuse põhiülesanneteks on Eesti geoloogiline kaardistamine, maapõuealaste andmebaaside ehk geoloogiafondi ja puursüdamike kogu pidamine ja digitaliseerimine, hüdrogeoloogiline seire, rannikute ja seismoseire, geoloogia valdkonna uuringute teostamine, kompetentsuse arendamine ning valitsusele ettepanekute tegemine maapõue uurimiseks ja kasutamiseks.

Geoloogiateenistuse direktoriks kinnitati viieks aastaks pikaajaline TTÜ Geoloogia Instituudi juht Alvar Soesoo. Plaanitavast 50 töökohast on aasta alguse seisuga täidetud 35. Seejuures on 17 neist doktorikraadiga või seda lähiajal kaitsmas.

Geoloogiateenistust hakkab koordineerima kaheksaliikmeline nõukogu, kuhu kuuluvad ministeeriumite, teadlaskonna ja tööandjate esindajad.

Ajalooliselt moodustati Majandusministeeriumi haldusalas Loodusvarade Instituut juba 1937. aastal. Geoloogiateenistuse moodustamine lähtub 2017. aasta juunis riigikogus heaks kiidetud strateegiadokumendist „Maapõuepoliitika põhialused aastani 2050“.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised