Päästeamet ootab tuleohutus­aruandeid

Vesik
Pildil vesik, mille oskusliku kasutamisega saab suuremates hoonetes tule...

Ehkki tuleohutuse enesekontrolli aruandeid saab esitada märtsi lõpuni, paneb Päästeamet ettevõtetele ja asutustele südamene, et aruande täitmist ei jäetaks viimasele minutile.

Tuleohutuse seadus paneb suuremate riskidega ehitiste omanikele kohustuse kajastada tuleohutuse eest hoolitsemist enesekontrolli aruandes. Päästeameti andmetel on tänavu selle aruande kohuslasi ligikaudu 3400.

Enesekontrolli mõtteks on ise ja õigeaegselt tuleohutusalased riskid avastada ning paika panna tegevused nende kõrvaldamiseks. Enesekontroll on abivahend tuleohutuse eest vastutavale ehitise omanikule.

Enesekontrolli tuleohutusaruanne tuleb esitada ehitiste kohta, kus paiknevad lasteaiad, koolid, majutusasutused, ravi- ja hoolekandeasutused, kaubanduskeskused, suuremad põllumajandus- ja tööstushooned, kõrg- ja büroohooned, maa-alused garaažid ja muud elutähtsat teenust pakkuvad asutused. Aruannet ei tule koostada eluhoonete ega väiksemate ettevõtete-asutuste hoonete kohta.

Kui kiiruga vormistatud tuleohutusaruanne on vigane, tagastab Päästeamet selle paranduste tegemiseks. See omakorda tähendab, et aruande esitamine viibib. 2017. aastal tagastati täiendamiseks 23% aruannetest.

Kui tuleohutuse enesekontrolli aruanne täita veebis aadressil https://tuleohutusaruanne.ee, rakendub selle käigus automaatkontroll ning puudusi saab kõrvaldada juba enne aruande esitamist.

Täpsemat infot tuleohutusaruande esitamise kohta leiab Päästeameti kodulehelt (vt SIIT).

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised