Tulekul kinnisasjade kiirvõõrandamine

Maa
Maaomaniku väljavaade kinnisasja Rail Balticu trassil säilitada on tume. Riik...

Riigikogu võttis märtsi alguses menetlusse seaduseelnõu, mille vastuvõtmine võimaldab riigil eraomandis kinnisasju kiirkorras ära võtta, kui need jäävad Rail Balticu trassile.

Riigikogu maaelukomisjon arutas hiljaaegu Rail Balticu rajamisega seotud maakonnaplaneeringuid ja projekti hetkeseisu. Tallinna halduskohtusse on esitatud kaebusi maakonnaplaneeringute peatamiseks ja praegu ei ole riigikogul ülevaadet ka sellest, milliseid kulutusi seoses raudteetrassi ehitusega tänavu kanda tuleb.

Maaelukomisjoni esimees Aivar Kokk märkis, et riigikogu menetluses on praegu kinnisasja avalikes huvides omandamise seaduse eelnõu (598 SE). See näeb ette täiendavaid soodustusi ja hüvitisi, kui maaomanikuga saadakse kinnisasja loovutamises kokkuleppele.

Sh nähakse ette kiirmenetlus väga väikeste äralõigete puhul ning alternatiive nagu kinnisasja vahetamist või maakorralduse ehk kinnisasja piiride muutmise menetlust. Lisaks hüvitatakse maaomanikele asjaajamiskulu. Kinnisasjade vahetamisel lähtutakse põhimõttest, et vahetatavad kinnisasjad peavad olema oma kasutusotstarbelt sarnased ning asuma sarnases turupiirkonnas.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised