Näotuvastuse katse õigustas end

Läinud aastal proovis Elisa projekti MARKUS raames tehisintellektil põhinevat tarkvara, mis analüüsis klienditeenindaja poole pöördunud isiku näo kujutist ja aitas ennetada identiteedivargust.

Elisa tooteturunduse osakonna juht Mailiis Ploomann selgitas kinnisvarauudised.ee-le, kuidas projekt lõppes, mida arvestatakse Elisas seoses uute andmekaitsereeglitega ning plaanitakse tulevikus.

Projekt MARKUS tõestas Elisale, et näobiomeetria on täiesti tänane päev ning seda tehnoloogiat on võimalik väga lihtsalt isikutuvastuseks kasutada. Kuna kevadel (2017 – toim) oli tegemist Ajujahi konkursi raames tehtud pilootprojektiga, oli sellesse sisse kirjutatud ka lühike eluiga ehk testperiood. Tegemist oli arenduste mõttes proof-of-conceptiga, mis oli Elisale vägagi väärtuslik tulevikuteenuseid silmas pidades. Praegu me juba teame, et analoogsed lahendused on jõudmas meie igapäevaellu ilmselt 2018. aasta jooksul.

Mis puudutab isikuandmete kaitset, siis Elisa on alati klientide andmetesse suhtunud äärmiselt tõsiselt ning tihti ka rangemalt kui seadus ette kirjutab. Ka projekt MARKUS ei erinenud selles meie tavapärastest protsessidest, sest kõiki andmeid töödeldi Elisa poolt ning seda tehti etteantud reeglite kohaselt. Kuigi tegemist oli inimese näokujutise tuvastamisega, ühtegi pilti inimesest ei salvestatud ning tavapärasest erinevaid kliendiandmeid projekti käigus ei loodud. Ka tulevikuteenuste puhul peab Elisa kindlasti silmas kõiki eksisteerivaid ning ka lisanduvaid isikuandmete kaitse nõudeid.

MARKUSe projekti testisime koostöös startupiga, tänu sellele pilootprojektile ja Ajujahi konkursile leidsime Elisale väga hinnatud ja hea koostööpartneri projekti taga oleva ettevõtte Mindtitan näol, kellega jätkame koostööd.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised